Як вибрати багатофункціональний пристрій.

Якщо вам часто доводиться роздруковувати, сканувати і копіювати різні документи, напевно ви вже замислювалися про покупку багатофункціонального пристрою (МФУ). Вони придбали велику популярність завдяки своїй зручності - адже в одну одиницю обладнання уміщається відразу три функції: копіювання, друк і сканування. Великий попит на МФУ припускає наявність різноманітних моделей на ринку периферійних пристроїв.
Інструкція
1
Визначте для себе, який тип принтера вам потрібен. Якщо ви друкуєте тексти у великих обсягах, найкраще буде вибрати багатофункціональний пристрій з монохромним лазерним принтером, оскільки витратного матеріалу у вигляді порошкових чорнила вистачає на довгий час. Якщо ви збираєтеся друкувати кольоровий текст і зображення, найкраще підійде кольоровий лазерний принтер. Незважаючи на запевнення виробників, що фотодрук на лазерних принтерах майже нічим не поступається в якості друку на струменевих принтерах, питання залишається досить-таки спірним. Відмінності залишаються, в першу чергу, в глибині кольору і стійкості фарби.
2
Якщо ваші вимоги до фотодруку високі, і ви не роздруковуєте текст у великих обсягах, то придбайте багатофункціональний пристрій із струменевим принтером. Технологія нанесення зображення на фотопапір, а також використання фарб замість порошкових чорнила роблять зображення більш яскравими і барвистими. Але струменеві принтери зовсім не підходять для частої роздруківки текстів: продуктивність у них значно нижче, витратний матеріал дорожче, а для тексту буде цілком достатньо якості друку і лазерного принтера.
3
Визначтеся в ціновій категорії обираного товару. Вартість багатофункціонального пристрою може варіюватися залежно від якості друку, швидкості, виробника та країни зборки товару, актуальності моделі, дизайну і багатьох інших параметрів. Найкраще вибирати останні моделі друкуючих пристроїв, оскільки випуск витратних матеріалів обмежений по часу від дати випуску продукту на ринок. Так, застаріла модель з хорошими параметрами може коштувати досить дешево, але картриджі на них можуть припинити випускати вже найближчим часом.
4
Зверніть увагу на країну, в якій була проведена збірка: часто у вартість товару можуть входити витрати на його транспортування з-за кордону. Для цих цілей перегляньте каталог товарів і прайс-листи різних фірм-продавців і уважно ознайомтеся з усіма аспектами, що впливають на ціну і якість. Багато МФУ мають додаткові функції - додаткові індикатори, рідкокристалічні панелі управління, можливість друку безпосередньо з флеш-карти та багато інших.
Зверніть увагу
Зверніть особливу увагу на наявність у продажу відповідних картриджів.
Школярам, студентам і офісним працівникам навіть вдома не обійтися без багатофункціонального пристрою (МФУ). МФУ включає в себе принтер і сканер, крім того, за допомогою цього пристрою можна робити ксерокопії.

Типи МФУ

Багатофункціональний пристрій для дому має відрізнятися компактністю і наявністю тільки необхідних функцій, тому що найчастіше МФУ будинку служить для сканування, друку фотографій, чорно-білих і кольорових документів. При виборі МФУ найголовніше - це визначитися з його типом. Існують багатофункціональні пристрої струменеві та лазерні. Лазерні БФП мають більш високу якість друку, тому в офісах в даний час використовують переважно даний тип пристрою. Що ж до використання МФУ в домашніх умовах, то лазерні моделі гарні для великих обсягів чорно-білих документів, тому як кольоровий лазерний принтер коштує дорого. Лазерне МФУ вимагає більш рідкісною заправки в порівнянні із струменевим, так що є більш вигідним. Заправити картридж лазерного багатофункціонального пристрою простіше, ніж струминного. Що стосується струменевих МФУ, то за якістю друку вони, безумовно, поступаються лазерним. Зате мають поряд з чорно-білої кольоровий друк, що затребуване, наприклад, при підготовці школярами домашніх завдань. Зараз для струменевих МФУ розроблена система дозаправки чорнила, тому необов'язково щоразу купувати новий картридж, як було раніше. Струменеві багатофункціональні пристрої припускають функцію друку фотографій, звичайно, вартість таких пристроїв буде дещо вищою. Однак якщо ви друкуєте фотографії у великих обсягах, то краще вибрати струйное МФУ з цією функцією, яка допоможе згодом заощадити на походах в фотосалон.

Швидкість і шум друку

Крім типу, при виборі МФУ зверніть увагу на швидкість друку. Вона буває високою - 30 аркушів у хвилину, середньої - 20 аркушів за хвилину і низькою - менш 20 аркушів за хвилину. Більшість покупців не звертають уваги на цей параметр при покупці, проте варто знати, що повільна друк документів і швидкість копіювання починають з часом дратувати. МФУ розрізняються рівнем шуму, виробленого при друку. Не варто ігнорувати даний параметр. При покупці попросіть продавця надрукувати кілька аркушів, щоб ви могли визначити рівень шуму і якість друку. Тим користувачам, які планують багато сканувати, зайве звернути увагу на тип сканера, вбудованого в МФУ. Для домашнього використання допустимо дозвіл до 1600 dpi. Якщо ваш вибір припав на лазерний пристрій, то зупиніться на фірмах Canon, Samsung, HP. З струменевих МФУ найбільшою популярністю користуються Canon і Epson. Якщо хочете краще МФУ для дому, то зупиніть вибір на PIXMA MP280 або i-SENSYS MF3010 виробника Canon.