Як запросити журналістів.

Пошук нових тем для публікацій, різних подій та інформаційних приводів - важлива складова роботи журналіста.Разлічние ЗМІ охоче відгукнуться на ваше запрошення і не відмовляться від подальшої співпраці, але лише якщо тема заходу, на який ви їх називаєте, буде їм цікава.
Вам знадобиться
  • - приміщення для заходу:
  • - текст запрошення (прес-релізу);
  • - контакти редакцій (номери телефонів, факсів, електронні адреси);
  • - особисті зв'язки в ЗМІ (необов'язково, але дуже бажано).
Інструкція
1
Будь-яке інформаційне повідомлення повинно давати відповідь на три найголовніших питання - що, де і коли відбулося або відбудеться. Ці вимоги цілком справедливі і стосовно до тих відомостями, які ви плануєте повідомити журналістам, запрошуючи їх на свій захід, будь то прес-конференція, презентація, акція або що-небудь іное.Організацію слід починати з формату заходу, а він дозволить зрозуміти вимоги до місцем його проведення і наступні кроки по його організації. Втім, організація - тема, що заслуговує особливого розгляду. Тут же краще виходити з того, що ці питання вже вирішені і вся справа за власне процедурою запрошення.
2
Підготуйте короткий прес-реліз, присвячений майбутньому заходу. У перших рядках постарайтеся відобразити саму суть: що, на ваш погляд, є найважливішою його складовою і чим може бути цікаво різним СМІ.От змісту цього документа прямо залежить, прийдуть до вас люди чи ні. А журналісти, як і читачі друкованих або онлайн ЗМІ, визначають, чи варто витрачати час на подальше читання, за заголовком і першим рядкам прес-реліза.Не забудьте вказати в тексті, де і коли відбудеться захід, його передбачувану програму, зразкову тривалість, свої контакти.
3
Готовий прес-реліз розішліть по редакціях. Знайти контакти ЗМІ дуже просто. Друковані та онлайн видання розміщують їх у вихідних даних (у друкованих ЗМІ вони розташовуються найчастіше на останній шпальті, але можливі й інші варіанти: друга, передостання та ін., У онлайн видань ці відомості зазвичай знаходяться в розділах «Про нас» або «Контакти »), більшість друкованих ЗМІ, теле- та радіопрограм і каналів також мають свої сайти, де контактна інформація теж присутня. У великих містах, де видань багато, прийдуть на допомогу різні довідники. Але інформацію в них треба перевіряти ще: вона може і застаріти (видання переїхало, закрилося, змінило формат та ін).
4
Основним каналом комунікації в наш час служить інтернет. Проте не буде зайвим також продублювати прес-реліз факсом, якщо ви знаєте його номер.Зная телефон редакції, ви можете запитати, як краще відправити їм електронного листа або факс, або попросити з'єднати вас з журналістом, якого може зацікавити тема вашого заходу.
5
Якщо ви особисто знайомі з кимось з журналістів , не пошкодуйте часу, щоб повідомити йому про майбутню подію будь-яким доступним способом. Попросіть його поінформувати про нього колег, якщо ваш захід не входить в коло його професійних інтересів (наприклад, у вас подія медичної тематики, сам він про медицину не пише, але можуть зацікавитися ті, хто займається медициною в тому ж виданні) .При відсутності в вашому регіоні власкора цікавить федерального ЗМІ, дізнайтеся адресу найближчого корпункту (на сайті, в номері газети або зателефонуйте до редакції). Зазвичай до зони відповідальності власкора відноситься не тільки регіон, де він живе, а й прилеглі.
6
Корисним інструментом у роботі послужать також різні онлайн ресурси для розміщення прес-релізів. Якщо у вас немає кому розмістити туди запрошення, можна скористатися послугами фрілансерів. На різних біржах віддаленої роботи знайдеться достатньо охочих, які охоче візьмуться за ваше замовлення. А за відсутності штатного фахівця з написання прес-релізу чи запрошення цю роботу також можна доручити фрилансеру.
7
У залишився до початку заходу час будьте готові відповідати на дзвінки журналістів , на їхні запитання. Для багатьох від ваших відповідей залежатиме рішення, чи заслуговує подія їх вніманія.К того ж, хтось із них, швидше за все, з об'єктивних причин (захворів, виїхав у термінове відрядження, чергував по номеру, сталося щось більш важливе і ін. ) не зможе прийти, але захоче підготувати публікацію на основі прес-релізу і ваших комментаріев.После заходи додаткові питання можуть виникнути і у тих журналістів , хто на ньому був, так що будьте готові відповідати на дзвінки і запити по електронній пошті і деякий час після події.