Як зробити паперову хлопавку. Як з паперу зробити хлопавку.

Орігамі або мистецтво виготовлення виробів з паперу завжди притягувало до себе шанувальників, причому будь-якого віку. Адже деякі навіть не в курсі, що звичайні паперові журавлики, літачки, гаманці, різноманітні тварини, тобто все те, що традиційно робиться школярами зі звичайних зошитових листків - це орігамі. Однією з таких поробок є паперова хлопавка, якій напевно учні не раз намагалися відвернути (або залучити?) Увагу на уроці.
Інструкція
1
Звичайну паперову хлопавку можна виготовити з будь-якого паперу, яка є під рукою. Тобто це може бути лист із зошита, офісна крейдований папір (як біла, так і кольорова) і навіть звичайна газета. Найбільш підходящою вважається офісний варіант паперу, так як вона має оптимальним розміром і щільністю.
2
Складіть вчетверо аркуш паперу, а потім розгорніть його. На аркуші утворюється два згину - довгий і короткий. Загніть всі чотири кута, які попарно «зустрінуться» на лінії довгого згину (крок 1).
3
Зігніть отриману конфігурацію навпіл так, щоб віссю симетрії був довгий згин (крок 2). В результаті вийде фігура, візуально нагадує трапецію з віссю симетрії посередині (другий - короткий згин).
4
Загніть гострі кути трапеції до лінії симетрії (крок 3), що додасть загальній структурі форму квадрата, що складається з двох половинок - трикутників (крок 4).
5
Зігніть квадрат навпіл - всередині опиняться паперові частини, завдяки яким і буде проводитися бавовна (крок 5).
6
Мало хлопавку зробити, необхідно, щоб вона ще й діяла. Для цього візьміть її пальцями за краї куточків (рис.1,2) і зробіть рукою різкий помах вниз, в результаті чого хлопавка голосно грюкне і при цьому розправиться. Однак якщо хлопавку знову скласти і повторити рух, то вона буде продовжувати також голосно плескати доти, поки не порветься.
7
Іноді буває, що паперова забава не "працює". В цьому випадку необхідно трохи послабити «фіксатор» внизу хлопавки. Також під час згинання не варто занадто загладжувати папір, щоб «хлопалка» могла вільно випадати з «фіксатора».
8
Крім цього можна кілька поекспериментувати і замінити тип паперу або розміри, домагаючись найбільш оптимального для себе варіанту. Тим більше, що це не єдиний спосіб складання хлопавки. На схемі зображені відразу обидва варіанти (рис. 1,2), на яких видно відмінності поетапного виготовлення виробу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=F0QNPOvxYOQ
Корисна порада
Чим щільніше папір, тим краще бавовна.