Як випустити збірку віршів.

В одному зі своїх віршів Борис Пастернак говорить про те, що бути знаменитим - некрасиво. «Не це піднімає вгору», - пояснює поет і пропонує шукати мета творчості в самовіддачі. Але далеко не всі автори здатні писати «в стіл». Їм потрібен живий читач, жива реакція на їх творчість, без цього вони не можуть розвиватися як художники, як творці. Саме цим людям і доводиться ламати голову над тим, як же випустити власний збірник віршів.
Інструкція
1
Для початку зберіть матеріал, який ви хотіли б опублікувати. Зазвичай твори в поетичних збірник ах об'єднані з того чи іншою ознакою - по темі, датою написання, стилю і т.д. Зрозуміло, це в тому випадку, якщо у вас досить багато творів. Якщо їх всього нічого, тільки-тільки й набереться на тоненький сборничек, то беріть одразу все.
2
Чого саме ви хочете? Щоб ваш збірник красувався на полицях книгарень чи щоб заповітна книжечка була в домашній бібліотеці ваших батьків і декількох друзів? Якщо вам достатньо другого варіанта, то просто зверстати збірник на комп'ютері в одній з програм (наприклад, Scribus або PageMaking) і роздрукуйте на принтері (якщо обсяги зовсім невеликі) або на різографі.
3
Якщо ви згодні не тільки випустити авторський збірник , але й взяти участь у колективному, то ви можете скооперуватися з іншими авторами - тоді випуск книги у видавництві обійдеться вам куди дешевше. Є й інший варіант - взяти участь у створенні альманахів сайту «Стихи.ру». Час від часу редактори сайту пропонують авторам місце для публікації в альманасі за деяку сумму.С цією ж метою ви можете взяти участь в одному з літературних конкурсів. Іноді в якості призу вірші-переможці публікують у спеціальних збірник ах. За літературними конкурсами можна стежити на сайті «Все конкурси» або на сайті журналу «Лампа і димар».
4
Спробуйте випустити електронний збірник віршів. Це не зажадає від вас ніяких витрат, а поширювати такий збірник буде куди простіше. Зрозуміло, його не вийде погортати сірим дощовим вечором, сидячи в кріслі і сховавшись пледом, зате яка економія сил, часу і грошей! (Втім, сучасні технології дозволяють "перегортати" сторінки, лежачи на дивані, за допомогою мініатюрних відео-плеєрів і електронних книжок).
5
Просто прийдіть в будь-яке приватне видавництво, заплатите зазначену суму, і за ваші гроші видавці виконають будь-який ваш каприз. Вартість послуги буде змінюватись в залежності від обсягу роботи та кількості примірників.
6
Є ще один шлях - пробивайте дорогу своїм талантом. Якщо ваша творчість дійсно заслуговує загальної уваги, то, публікуючись в інтернеті, беручи участь в конкурсах і в поетичних вечорах, ви рано чи пізно відшукаєте спонсорів, які оплатять всі витрати на випуск ваших віршованих збірник ів.