Як навчитися розпізнавати брехню. Як змінити характер хлопця.

Прикро усвідомлювати, але навіть найближчі люди можуть обманювати. Однак не завжди така брехня - зло. Інша справа, коли від того, говорить людина правду чи ні, залежить ваша кар'єра, здоров'я або добробут. В такому випадку брехня необхідно навчитися розпізнавати. За якими ознаками можна зрозуміти, що співрозмовник бреше?
Інструкція
1
Аналізуйте зміст промови співрозмовника. Розповідь брехуна часто рясніє непотрібними подробицями, за допомогою яких він намагається зробити свою розповідь переконливим. Якщо ви запитаєте його про конкретні факти, брехун буде розповідати вам про дрібних і нецікавих речах, а про те, про що ви довідалися, згадає побіжно. Непрямі відповіді також говорять про те, що співрозмовник намагається щось приховати. До них відносяться відповіді в стилі «здогадайся сам» і відповіді-запитання. Сигналом того, що вам брешуть, може бути отшучіваніе, часте покашлювання, необумовлене зміна інтонацій і швидкості мови. Це відбувається тому, що брехун зосереджується на вигадки і мало контролює себе. Крім того, він може забути про те, що саме сказав і почне тягнути час або намагатися вас відволікти.
2
Спостерігайте за сигналами, які вам подає тіло співрозмовника. Ознаки брехні - бар'єри, які він ставить між вами. Такими бар'єрами можуть бути руки в області носа і рота при частому зевании, кашлі і т.д. Якщо при питанні людина відсторонюється тому - його тіло видає бажання піти. Про це ж говорять і перемінанія з ноги на ногу. Брехня також видає явна неузгодженість мови і жестів. Якщо людина каже «направо», а показує наліво, метушиться і зайво жестикулює, то, швидше за все, він бреше.
3
Слідкуйте за емоціями співрозмовника. У разі якщо людина бреше, його емоції проявляються неадекватно - занадто рано або пізно. Це відбувається через те, що брехун погано стежить за ходом бесіди. Надмірні подив, радість також повинні викликати підозри - швидше за все вони фальшиві.
4
Спровокуйте співрозмовника. Брехун завжди видасть себе тим, що при різкій зміні теми розмови випробує полегшення, а не подив. Щира людина завжди спробує повернутися до незавершеної темі. Спробуйте неявно показати свої сумніви з приводу правдивості розповіді. Брехун в такій ситуації зніяковіє, а правдивий співрозмовник - розсердиться, спохмурніє.
5
Спостерігайте за рухами очей співрозмовника. Якщо він дивиться вгору і вліво відносно вас, то він конструює, придумує картинку. Якщо він дивиться вгору і направо - то він звертається до візуальної пам'яті, тобто згадує реальна подія. Дивлячись вліво відносно вас, людина вигадує, направо - згадує те, що він чув. Погляд спрямований вниз наліво - людина перевіряє свої почуття і емоції, вниз і направо - розмірковує над ситуацією. При розмові з лівшею слід пам'ятати, що у нього сторони міняються місцями і інтерпретувати потрібно навпаки.
6
Якщо ви хочете отримати більш точну інформацію про те, бреше вам людина чи ні, навчитеся розпізнавати всі сигнали брехні. Оцінюйте всю картину цілком, помічайте нюанси. Пам'ятайте, що всі люди різні і те, що ви сприймаєте як сигнал брехні, може опинитися збентеженням або боязкістю.