Як оформити розлучення в Україні.

Україна займає 3-е місце по числу розлучень не тільки серед країн СНД, а й усієї Європи. Відповідно до Сімейного Кодексу України (стаття №105), шлюб розривається органами РАЦС або за рішенням суду.
Інструкція
1
У тому випадку, якщо у вас немає неповнолітніх дітей, то процедура розірвання шлюбу проводиться у відділі РАЦС (у разі відсутності у подружжя майнових претензій). Для цього необхідно представити паспорт, свідоцтво про шлюб і заплатити держмито. Зрозуміло, вам буде надано 3-хмесячного строк для примирення. Але шлюборозлучний процедуру можна і прискорити зважаючи різних обставин (наприклад, за наявності у чоловіка/дружини наркотичної залежності).
2
Якщо у вас є неповнолітні діти та/або майнові претензії до чоловіка, вам необхідно подати позовну заяву до суду (підписана позивачем) в 2-х примірниках. Крім цього, знадобиться свідоцтво про шлюб, завірена копія свідоцтва про народження дитини, довідка про склад сім'ї, відомості про власність. При реєстрації заяви у секретаря ви будете повинні пред'явити паспорт.
3
В рамках одного судового процесу можна об'єднати і справу про розірвання шлюбу, і справа про розділ майна і присудження аліментів однієї зі сторін. А ось справа про порядок зустрічей з дитиною краще виділити в окремий процес, так як це може надовго затягнути слухання.
4
Якщо ви хочете подати на розлучення, але вам невідомо, де проживає зараз ваш чоловік, як виняток ви можете звернутися з заявою до суду за місцем вашого проживання або за місцем попередньої реєстрації дружина. Судове рішення може бути винесено і заочно.
5
Якщо ваш чоловік знаходиться в іншому місті і не поспішає розривати з вами шлюб, зверніться із заявою в суд. При грамотній організації заочного процесу, шлюб буде розірваний.
6
У тому випадку, якщо ваша дружина вагітна, або недавно народила, ви не маєте права подавати на розлучення до тих пір, поки дитині не виповниться рік. А ось у дружини таке право є.