Як лікувати гіпертиреоз.

Прояви гипертиреоза (тиреотоксикозу) обумовлені надлишком гормонів щитовидної залози, що надають дію на обмін речовин. Симптомами цієї хвороби є схуднення, втомлюваність, порушення сну, витрішкуватість, головні болі і тремтіння рук. У лікуванні гипертиреоза існують три основні методи: медикаментозний (консервативний), хірургічний і лікування радіоактивним йодом.
Інструкція
1
Консервативний метод спрямований на те, щоб знизити вироблення надмірної кількості гормонів щитовидної залозою. Основними препаратами, що дозволяють домогтися цього ефекту, є антитиреоїдні лікарські засоби. Вони використовуються при незначному збільшенні щитовидної залози. Якщо ж вона має великий розмір і присутні симптоми, які вказують на здавлення сусідніх з нею органів, антитиреоїдні препарати застосовують для підготовки до хірургічного втручання.
2
Широко застосовуються препарати з групи тіонамідов, такі, як Пропілтіоурацил, Мерказолил і Тіамазол. Вони пригнічують вироблення гормонів щитовидної залозою. Для того, щоб відновити її нормальну роботу, приймають високі дози ліків. Через 4-6 тижнів призначають підтримуючі дози. Ремісія захворювання спостерігається у 30% пацієнтів. Щоб закріпити її, антитиреоїдні препарати призначають в комплексі з левотироксином. Побічними ефектами подібного лікування можуть стати алергічні реакції різної тяжкості, тромбоцитопенія і агранулоцитоз. При важких формах тиреотоксикозу застосовується карбімазол - препарат пролонгованої дії, компенсуючий стан гипертиреоза .
3
Невід'ємним компонентом в боротьбі з тиреотоксикозом є лікування радіоактивним йодом. Йод приймається всередину у вигляді натрієвої солі в капсулах або розчині. При його розпаді починається руйнування клітин щитовидної залози (тиреоцитов). Цей метод лікування дозволяє досягти ремісії в 90% випадків.
4
Хірургічне лікування здійснюється у разі непереносимості антитиреоїдних препаратів, великих розмірів зоба і рецидив тиреотоксикозу. за наявності цих показань проводиться субтотальна резекція щитовидної залози по Миколаєву, в процесі якої видаляється майже вся її тканину. Перед операцією функція щитовидної залози компенсується антитиреоїдними препаратами. У разі їх непереносимості застосовують b-адреноблокатори.
Зверніть увагу
Одним із сучасних методів лікування захворювань щитовидної залози є радіойодтерапією. Для лікування гіпертиреозу (тиреотоксикозу) пацієнт приймає перорально капсули з радіоактивним йодом, який накопичується в особливо активних ділянках щитовидної залози. підкажіть будь ласка як можна лікувати сухість піхви при вагітності? Читати далі.
Корисна порада
Гипертиреоз - стан зворотне гіпотиреозу: при зниженні рівня гормонів щитовидної залози всі процеси в організмі сповільнюються, а при гіпертиреозі організм працює з підвищеною інтенсивністю. Гіпертиреоз - група захворювань, при яких щитовидна залоза починає виділяти свої гормони в набагато більшій кількості, ніж потрібно нормальній здоровій людині.