Як накреслити розу вітрів. Напрям вітру роза вітрів.

Роза вітрів - це кругова векторна діаграма, на якій відображена повторюваність вітру в різних напрямках протягом певного періоду часу. Будується роза вітрів зазвичай за середніми багаторічними даними для року, сезону, місяця.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - олівець або ручка;
  • - «календар погоди».
Інструкція
1
Для того щоб самому накреслити троянду вітрів , вам знадобляться дані про щоденний напрямку вітру за певний час. Наприклад, ви можете спостерігати за погодою протягом одного місяця, щодня записуючи дані про направлення вітру в «Календар погоди».
2
Накресліть на аркуші паперу пересічні лінії (за принципом системи координат), які будуть позначати основні сторони світу, інакше їх ще називають румби горизонту, (північ-південь, захід-схід). Потім проведіть через центр ще дві лінії (північний захід, південний захід, північний схід, південний схід). Всього у вас повинно вийти вісім напрямків (румбів). Підпишіть їх назви на своєму кресленні (С; Ю; З; В; С-З; С-В; Ю-З; Ю-В).
3
Використовуючи дані «Календаря погоди», по кожному напрямку від центру у бік, куди дме вітер, відзначте в масштабі кількість днів, протягом яких переважав вітер певного напряму. Можна вибрати будь-який зручний масштаб, наприклад, 1 день прийняти за 0,5 см. Якщо, наприклад, вітер південно-західного напрямку дув протягом місяця 5 днів, то необхідно від центру графіка по лінії, яка спрямована на південний захід, відкласти 2,5 см і зробити відмітку.
4
Таким же чином зробіть позначки вітрів по кожному з восьми напрямків.
5
Отримані позначки послідовно з'єднайте прямими лініями. У центрі троянди вітрів або поруч з нею вкажіть кількість днів з безвітряної погодою.
6
За променям троянди вітрів ви можете зробити висновок про переважаючих вітрах у вашій місцевості за місяць.
Зверніть увагу
Напрямком вітру називається сторона (крапка) горизонту, звідки дме вітер. Відповідно, південний вітер завжди дме на північ, західний - на схід, південно-західний - на північний схід і т.д. У метеорології, напрямок вітру визначають по 8 або по 16 румбам.
Корисна порада
Перші письмові згадки про розі вітрів відносяться до ХII веку.Графікі рози вітрів в обов'язковому порядку складаються при проектуванні будівельних об'єктів, щоб врахувати вплив переважаючих вітрів в конкретному регіоні при будівництві житла, об'єктів соціально-культурного призначення та промисловості.