Як робити масаж попереку.

Масаж попереку застосовується для консервативного лікування проблем з хребтом, а також для зняття напруги при нервових розладах, стресах. Правильна техніка масажу допомагає поліпшити кровообіг і зміцнити м'язовий корсет.
Інструкція
1
Створіть відповідні умови для проведення масажу. У кімнаті має бути чисто і тепло. Підготуйте місце для масажу - спеціальний столик або місце на підлозі з неслизьким килимком. Для масажу знадобиться масло (краще без ароматів і добавок, стерильне), кілька рушників.
2
Визначте поверхню для опрацювання. Масаж поперекового відділу захоплює простір від нижніх ребер до складок під сідницями, від однієї бічної частини таза до іншої. При цьому глибоко обробляються поперековий і крижовий відділи. Зазвичай масаж попереку є частиною комплексу для опрацювання всієї спини. Людина повинна лежати на животі, руки повинні бути витягнуті уздовж тіла, а голова повернута на бік.
3
Пропрацюйте центральну частину попереку до куприка методом погладжування. Покладіть обидві руки на спину масажованого так, щоб великі пальці майже з'єднувалися. Почніть з легких погладжувань руками вздовж хребта вгору і вниз. Сильно натисніть на поперек і проведіть руки до куприка, потім поверніться у вихідне положення. Подібні глибокі погладжування слід зробити близько 20 разів.
4
Розітріть м'язи. Розтирання виконуйте подушками чотирьох пальців - злегка натискаючи на шкіру, рухайтеся повільно й плавно, вгору і вниз. Перемістіть пальці і опрацюйте область попереку по діагоналі з двох сторін. Збільште ефективність руху - додайте руху великих пальців. При цьому інші чотири пальці повинні бути стислі - торкайтеся до шкіри фалангами, а основні погладжування здійснюйте великими пальцями обох рук. Змініть положення рук і виконайте поперечні розтирання - руки рухаються в різні боки, назустріч один одному, а при зіткненні повертаються в початкове положення.
5
Розімніть поперек. Піднімайте пальцями частина м'язи і переміщайте руки вище, як би ковзаючи по шкірі. Опрацьовуйте поперек знизу вгору, при цьому руки повинні бути щільно притиснуті до шкіри, а самі рухи не повинні бути різкими і уривчастими. Легкі поколачивания і удари ефективні тільки після глибокого розминання.
6
Завершіть масаж. Виконайте поплескування долонями обох рук і завершите сеанс розслаблюючим погладжуванням.