Як зробити укол безболісно. Як безболісно зробити укол.

Навчитися робити уколи рідним і близьким дуже важливо, так як буває, що ін'єкції необхідно вводити кілька разів на день, а ходити в поліклініку немає можливості. Не варто боятися, що ви не впораєтеся або заподіяти біль. Якщо ви будете знати основні правила введення ліків внутрішньом'язово і чітко їх дотримуватися, то зможете зробити укол легко і безболісно.
Вам знадобиться
  • - шприц;
  • - ліки;
  • - вата;
  • - спирт.
Інструкція
1
Купіть шприц. Для внутрішньом'язових ін'єкцій підходять шприци з довгими тонкими голками. Не використовуйте шприци з короткою голкою, так як вона може не дістати до м'яза. При введення ліків під шкіру, може виникнути запалення.
2
Попросіть хворого лягти і розслабити м'язи. Такий стан дозволяє ввести укол найбільш безболісно. Якщо людина буде стояти, то в момент введення голки його м'язи можуть мимоволі скоротитися, що призведе до болю.
3
Визначте, в яке місце потрібно робити укол. Подумки розділіть сідницю на чотири частини. Укол потрібно робити в верхню крайню частину. Для зручності позначте це місце зеленкою або йодом. Цей крок є найважливішим у всій процедурі. Якщо ввести голку в неправильний місце, то можна пошкодити сідничний нерв, що призведе до серйозних ускладнень і болю.
4
Візьміть ампулу з ліками і постукайте по її кінчика. Протріть кінчик ваткою, змоченою спиртом, після чого відламайте його, користуючись спеціальною пилкою.
5
Розкрийте упаковку зі шприцом. Не знімаючи з голки захисного ковпачка, надіньте її на шприц. Візьміть в одну руку ампулу з ліками і трохи нахиліть. Зніміть з голки ковпачок та акуратно наберіть ліки в шприц.
6
Тримайте шприц голкою вгору і постукайте по ньому пальцем так, щоб всі бульбашки повітря піднялися. Акуратно натисніть на поршень шприца, витісняючи повітря, доти, поки на кінчику голки не відобразиться крапелька ліки.
7
Обробіть місце уколу ваткою, змоченою спиртом. Різко введіть голку на три чверті. Вводите голку строго під кутом 90 градусів, щоб не заподіяти біль. Повільно введіть ліки. Притисніть місце уколу ваткою зі спиртом і так само різко, під прямим кутом, витягніть голку.
Зверніть увагу
Виконуйте всі процедури, попередньо ретельно вимивши руки.
Корисна порада
Якщо після введення ліків утворилася шишка, покладіть на неї теплу грілку. Придбайте в аптеці мазь, яка допомагає швидше розсмоктуватися шишкам і синців після уколів.
Укол в сідницю робиться в лежачому положенні пацієнта. Місце уколу протирається ватяним кулькою змоченим у спирті. В верхній зовнішній квадрант, під кутом 90 градусів до поверхні, різким рухом руки робиться укол і повільно вводиться ліки. Місця уколів необхідно чергувати.

Підготовка перед ін'єкцією

Укол в сідницю переважніше виконувати в лежачому положенні пацієнта. Це дозволяє зробити укол менш болючим і запобігає випадкову поломку голки, бо м'яз в лежачому положенні расслаблена.Перед постановкою уколу необхідно ретельно вимити руки з милом. Діставши шприц з упаковки, голку потрібно одягати на шприц разом з ковпачком. Надпіли ампулу з лікарським засобом і відламавши верхній кінець, потрібно зняти ковпачок з голки і набрати потрібну лікарський засіб. При необхідності попередньо розведіть його у воді для ін'єкцій (або новокаїні). Далі, тримаючи шприц вертикально, робляться постукуючі руху нігтьової платівкою по корпусу, випускаючи таким чином повітря зі шприца. Потім, надавав на поршень шприца, вигнати через голку весь утворився в ньому повітря. Для того щоб переконатися у відсутності повітря в шприці, можна випустити 1-2 краплі ліки з голки.

Техніка ін'єкції в сідницю

Для визначення потрібного місця уколу в сідницю, необхідно візуально розділити її на 4 частини. Робити укол можна тільки у верхній зовнішній квадрант. При такому введенні практично виключається вірогідність попадання в сідничний нерв. Місце уколу протирається ватяним кулькою, змоченим у спирті. Шприц слід гарувати різким рухом руки під кутом 90 градусів до поверхні шкіри сідниці. Голка вводиться на три чверті її довжини. Потім повільно вводиться лікарський засіб, натискаючи на поршень шприца великим пальцем. Ватяним кулькою, змоченим у спирті, слід пригорнути місце уколу і швидким рухом витягти шприц. Після ін'єкції можна помасажувати місце уколу тим же ватним кулькою, змоченим у спирті. Це сприяє повному і швидкому всмоктуванню ліки.

Важливо дотримуватися

Щоразу сідниці потрібно чергувати. Не можна робити укол в одну і ту ж сідницю. Для дорослих, навіть якщо призначено лікарський засіб в кількості 2 мл, необхідно брати шприц об'ємом 5 мл. Так як голка у двухкубового шприца дуже тонка і маленька, вона використовується тільки для підшкірних ін'єкцій. Для внутрішньом'язового введення необхідний пятікубовий шприц. Використаний шприц і голку необхідно викинути. Не можна використовувати шприц і голку повторно, це може привести до інфіцірованію.Еслі ін'єкції робляться часто, то на сідницях можуть утворюватися невеликі гематоми (синці), а місця уколів можуть хворіти. Для поліпшення стану можна періодично робити йодну сітку. Для цього потрібно ватною паличкою, змоченою в йоді, провести кілька смуг «хрест-навхрест» на зовнішньому квадранті сідниці.