Як скопіювати активне вікно.

Активне вікно програми може містити дані різного типу - деякі з них можливо виділити і скопіювати засобами самого додатки, інші вимагають використання додаткових програм. Крім того, залежно від формату, в якому вам потрібно отримати результат копіювання вікна (растрове зображення або текст), способи реалізації цієї операції теж будуть відрізнятися.
Інструкція
1
Якщо в активному вікні вас цікавить його текстове наповнення, то натисніть клавіші ctrl + a, щоб виділити всі його текстове вміст. Ця команда спрацює не у всіх типах програм, але, наприклад, в браузерах і текстових редакторах така операція передбачена. Потім скопіюйте всі виділене в буфер обміну - натисніть клавіші ctrl + c. Після цього перейдіть в той додаток, куди слід вставити скопійовані дані, і натисніть клавіші ctrl + v або ctrl + Insert, щоб помістити в нього вміст буфера обміну. У деяких випадках така схема дозволяє скопіювати не тільки текстове наповнення активного вікна, але і графіку, установки форматування тексту та інші елементи. Наприклад, це можливо при копіюванні активного вікна Internet Explorer і подальшої вставки в документ Microsoft Word.
2
Натисніть клавіші alt + print screen, якщо результат копіювання активного вікна потрібно отримати у вигляді растрового зображення. Клавіша print screen зазвичай розташовується на рівні функціональних клавіш, але правіше їх. Іноді використовується скорочена маркування цієї кнопки - PrScn. На деяких моделях лептопів і ноутбуків ця клавіша діє тільки в поєднанні з клавішею Fn. У кожному разі, натискання однієї з цих комбінацій поміщає видиму частину активного вікна в буфер обміну. Витягти її звідти можна за допомогою будь-якого графічного редактора або навіть текстового процесора Microsoft Word - натискання клавіш ctrl + v призведе до вставки зображення у відкритий в графічному або текстовому редакторі документ.
3
Використовуйте додаткові спеціалізовані додатки, якщо треба отримати зображення не тільки видимої, але і прихованої за рамками вікна області активного застосування. Наприклад, програма SnagIt вміє самостійно прокручувати вміст активного вікна і робити його повний «скріншот».
Screen (« скрін ») в перекладі з англійської означає «екран». У деяких випадках користувачеві може знадобитися зберегти зображення на екрані, тобто зробити його фотографію, а потім скопіювати знімок. Для цього існує кілька способів.
Інструкція
1
Для того щоб працювати з скріншот ви повинні мати хоча б мінімальні знання про графічних редакторах і стандартних командах. Знайдіть у правій частині клавіатури клавішу Print Screen (Prt Sc або Prt Sc Sys Rq) і натисніть її один раз. Зображення того, що на даний момент знаходиться на екрані монітора, буде поміщено в буфер обміну. Щоб сфотографувати тільки активне вікно, натисніть сполучення клавіш Alt і Print Screen.
2
Буфер обміну служить для тимчасового зберігання інформації, тому вам необхідно вставити свою фотографію екрану в документ і зберегти його окремим файлом. Запустіть будь-який графічний редактор (не плутайте його з програмами для перегляду зображень). Для цих цілей підійде навіть примітивна програма Paint з набору Windows.
3
Створіть чистий документ, якщо він не був створений автоматично. В меню «Правка" (Edit) виберіть команду «Вставити» (Paste) або натисніть клавіші Ctrl і V. Альтернативна комбінація клавіш - Shift і Insert. Фотографія з буфера обміну буде вставлена в новий документ.
4
Якщо розмір чистого аркуша і скрина в буфері обміну не збігаються, редактор або автоматично змінить розмір документа під нову картинку, або запропонує вам збільшити розмір полотна до потрібних розмірів.
5
Після того як скрін буде вставлений на чистий аркуш, вам необхідно його зберегти. Для цього в меню «Файл» (File) виберіть команду «Зберегти» (Save) або "Зберегти як" (Save as), вкажіть директорію для збереження файлу, надайте йому ім'я і натисніть на кнопку «Зберегти» (Save).
6
Далі з цим файлом можна робити все, що завгодно: редагувати зображення, копіювати його цілком і по частинах в інші документи і так далі. Якщо вам не підходить цей спосіб роботи з ськрінамі, встановіть на комп'ютер спеціальну програму для захоплення зображення.
7
В таких програмах знімок робиться за допомогою певної гарячої клавіші (у кожному додатку вони різні), а саме зображення автоматично зберігається у вибраній вами директорії в тому форматі, який ви самі задасте.