Як спіймати сигнал супутника. Як визначити місце розташування телевізійного супутника по компасу.

Супутникове телебачення дозволяє приймати телевізійні сигнали цифрового якості, які перевершують традиційні аналогові. Крім того, їм можна користуватися в будь-якому місці планети, аби тільки була зона покриття необхідного сателіта. Супутникова тарілка здатна не тільки приймати, але і передавати цифрові пакети, тим самим виникає можливість підключення до глобальної мережі Інтернет, незалежно від наземних ліній передач. Єдине, що зробити необхідно, - зловити і налаштувати сигнал зі супутника.
Вам знадобиться
  • - Супутниковий телевізійний ресивер;
  • - програма Satellite Antenna Alignment;
  • - телевізор;
  • - компас.
Інструкція
1
Встановіть супутникову тарілку на стіні, даху або просто у дворі на стовп. Ретельно закріпіть її, щоб неможливо було вітрі її зрушити. В іншому випадку сигнал буде збиватися. Якщо монтаж будете виробляти в бетонну або цегляну стіну, то найкраще скористатися анкерними болтами. Кронштейн для кріплення антени повинен бути встановлений строго горизонтально або ж вертикально, залежно від варіанту.
2
Приєднайте на кінці штанги тарілки конвертер (головку). Візьміть коаксильной кабель, зачистите його, стежте за тим, щоб його екран не мав контакт з центральною жилою. За допомогою f-конекторів, підключіть його до гнізда конвертера. Другий кінець закріпіть в гнізді супутникового ресивера (або dvb-карти (внутрішньої чи зовнішньої), або телевізійного).
3
У першому випадку є можливість користуватися послугами супутникового інтернету. Якщо обраний тв-ресивер, то з'єднайте його з телевізором. Останній включіть і налаштуйте на дмв-канал, просто запустите сканер і зупиніть його на тв-картинці з вказаною моделлю пристрою.
4
Визначте географічні координати місця, широту і довготу там, де ви проводите монтаж антени. Після цього дізнайтеся на сайті http://www.lyngsat.com/, які супутники є можливість приймати.
5
Виберіть один з них, а також запишіть технічні дані транспондера, що веде мовлення тв-сигнал, наприклад, 11760v27500, де 11760 частота в МГц, v - вертикальна поляризація, h - горизонтальна, 27500 - символьна швидкість. Крім того, існує Ku, C-band діапазон. Не можна приймати одночасно сигнали з усіх діапазонів, тільки окремо. Тому слід правильно визначати дані транспондера.
6
Визначте сектор знаходження необхідного супутника. Для цього слід скористатися компасом. Знайдіть напрямок на південь. Потім скористайтеся програмою Satellite Antenna Alignment. Визначте в ній градус направлення на південь, наприклад, Донецька область (Україна) розташована на 37 град. с.д. і 48 град. В.Ш., на південь відповідає 36 градус. Тим самим, всі супутники праворуч від цієї лінії мають менший ніж 36 градус, наприклад, 13e, 5e (e - східна довгота, «east»).
7
Направте антену на потрібний сектор. Припустимо, ведете настройку на супутник Hotbird 13e. Відповідно, відкладіть по компасу азимут вправо від напрямку на південь: 36-13 = 17 градусів. Введіть установки транспондера в супутниковому ресівері у вкладці «Установки».
8
Встановіть антену в вертикальне положення, трохи ослабте кріплення, але щоб вона була в натяг. Проскануйте сектор, тобто повільно переміщайте її вправо-вліво, якщо сигналу із супутника на телевізорі немає, то підніміть злегка її. Знову виконайте цю ж операцію, поки не буде стійкого сигналу.
9
Закріпіть супутникову тарілку в цьому положенні і відрегулюйте конвектором знову силу сигналу. Зафіксуйте його. На телевізорі проскануйте весь діапазон транспондерів з обраного супутника і збережіть.