Як робити дихальну гімнастику.

Методик і прийомів дихальної гімнастики дуже багато, і всі вони переслідують різні цілі. Одні повинні допомогти подолати захворювання органів дихання, інші - поліпшити кровообіг, треті створені для схуднення і т.д. Дихальна гімнастика з Китаю, як вважається, може допомогти і стрес подолати, і сприяти схудненню, і прискорити видужування при захворюваннях внутрішніх органів. Головне в ній - наполегливість і регулярність виконання.
Інструкція
1
Вправа «Хвиля» направлено на зниження апетиту. Виконується воно, лежачи на спині, хоча на роботі, наприклад, його можна робити і сидячи або стоячи. Лягайте на спину і зігніть в колінах ноги. Ступні повинні бути повністю притиснуті до підлоги. Ліву руку покладіть собі на груди, а праву - на жівот.Вдохніте. При цьому розправляйте вашу грудну клітку і одночасно намагайтеся втягувати живіт. Правою долонею руки злегка давите на черевну стенку.Видохніте і в цей час постарайтеся якомога більше стиснути грудну клітку, а живіт, навпаки, надуть.Чередованіе цих рухів повинно створювати хвилю. Повторювати дихальний цикл необхідно до 40 разів.
2
Вправа «Жаба» покликане стимулювати кровообіг і допомагає боротися зі слабкістю організму, занепадом сил. Виконується, сидячи на стільці. Сядьте так, щоб ваші ноги в колінах утворили прямий кут. Ступні притиснуті до підлоги, коліна трохи розсунуті. Стисніть ліву руку міцно в кулак, а правою його обхватіте.Поставьте на коліна лікті, обіпріться лобом об кулак. Повністю розслабтеся, а очі закрийте. Посидьте так хвилини дві, можете пригадати щось пріятное.Вдохніте глибше через ніс, як би наповнюючи живіт повітрям, потім затримайте дихання на пару секунд, після чого зробіть ще один дуже короткий, маленький вдох.Медленно і плавно видихайте, відчуваючи, як ваш живіт расслабляется.Поскольку вправу з незвички може викликати легке запаморочення, після його виконання не рекомендується різко вставати і відкривати очі. Краще змініть позу, відкрийте очі, потріть руки, потягніться вгору і знову вдихніть глубоко.Ето вправу слід виконувати три рази на день, приділяючи йому по 15 хвилин. Тільки врахуйте, якщо у вас була хірургічна операція менш ніж за три місяці до початку вправ, то їх виконувати взагалі не можна, а якщо у вас є які-небудь проблеми з шлунком або тиском, то виконувати їх треба обережно, не напружуючи сильно живіт.
3
Вправа «Лотос» покликане знімати апатію і хронічну втому. Його рекомендується робити відразу після сну і перед сном. Але виконувати його цілком можна і протягом дня, особливо якщо вам необхідно успокоіться.Сядьте, схрестивши ноги. Руки складіть на животі одну на іншу. Зосередьтеся на своєму диханіі.В протягом перших п'яти хвилин дихання ваше має бути дуже глибоким і ровним.Следующіе п'ять хвилин вдих робіть, як зазвичай, а видих - максимально глибоко, рівно і довго. Постарайтеся не напрягаться.Еще п'ять хвилин дихайте, як це робите завжди, просто прислухайтеся до дихання, не контролюючи його. Сторонні думки при цьому відганяйте.