Як вибрати електропроводку. Як вибрати проводку для дому.

Будь електропроводка з часом може прийти в непридатність. Відразу ж постає питання про заміну електропроводки. У цьому питанні потрібно бути особливо уважним. Справа в тому, що найменші помилки можуть перерости у великі проблеми.
Інструкція
1
На першому етапі продумайте, де і по скільки розеток і вимикачів ви хочете встановити. Також задумайтеся про те, що від них буде харчуватися, тобто які побутові прилади будуть від них запитані.
2
Після того, як ви чітко визначилися з розміщенням та видами електричних приладів, приступите до підрахунку сумарного навантаження, яка буде ними споживатися. Для цієї мети краще всього використовувати звичайний калькулятор.
3
Добре подумайте, скільки живильних ліній у вас буде в приміщенні. Приміром, на кожну кімнату повинна бути окрема лінія, яка зовсім не залежить від інших кімнат. У даній ситуації, при непрацюючому напрузі в одній кімнаті, у всіх інших буде світло. Це набагато зручніше, ніж мати один загальний автомат на всю квартиру.
4
Рекомендується провести окремі лінії на побутові прилади, які знаходяться у ванній кімнаті. Справа в тому, що вони споживають багато електроенергії. Якщо ж будуть непостійні помірні навантаження, то для них може бути проведена одна загальна лінія.
5
Отже, ви успішно виконали підрахунок. Приміром, у вас в сумі вийшло 4500 Вт Вони розраховані на три лінії: 2000 Вт, 1800 Вт, 700 Вт
6
Далі займіться підбором дроти необхідного перетину. У цій справі потрібно бути особливо уважним. В даний час випускаються мідні дроти, які мають зменшене значення перерізу проводу. Їх ще називають «усіченими проводами». Зверху на ізоляції написано, припустимо, 3х1,5 або 3х2,5, а насправді реальне перетин 3х1 ... 1,2 або 3Х1,6 ... 2 мм ?. Цей провід буде сильно грітися при нормально розрахованих навантаженнях. Проблема в тому, що струм, який проходить по таких проводах, йде в більшій мірі, ніж передбачалося. Чим менше перетин дроту, тим менше подключаемую навантаження до нього потрібно приєднувати. Також зверніть увагу на зовнішнє стан дроти.