Як в'язати бере з козирком. осінні бере з козирком гачком схеми.

Бере відноситься до категорії тих головних уборів, які майже не виходять з моди. Фетровий, драпове, шкіряний або в'язаний берет можна носити і з елегантним пальто, і зі спортивною курткою. Зробити його можна і з козирком . Ця деталь не тільки здатна додати вишуканість навіть самому немудрому беретику, але і захистить верхню частину обличчя від вітру і дощу. Зв'язати такий головний убір можна як спицями, так і гачком.
Вам знадобиться
 • - 150 г пряжі середньої товщини;
 • - гачок по товщині пряжі;
 • - гачок на волосіні.
Інструкція
1
Бере з козирком можна зв'язати без швів, якщо почати виконувати його зверху. При вив'язування верхній частині неважливо, звичайним гачком ви користуєтеся або на волосіні. Зв'яжіть ланцюжок з 5 повітряних петель і замкніть її в коло. Дно краще в'язати по спіралі, чи не вив'язуючи повітряних петель на висоту ряду.
2
З другого рада починайте рівномірно додавати петлі. В результаті у вас повинно вийти майже плоске денце. Воно лише злегка вигнуте вверх. Петлі додавайте, пров'язуючи по 2 стовпчики в стовпчик попереднього ряду. У другому ряду додавання йтимуть в кожен стовпчик, в наступному - через 2 і так далі. Чим далі від центру, тим більше відстані між додатками. Не забувайте контролювати процес і запам'ятовуйте або записуйте, на скільки стовпчиків більше стає в кожному ряду.
3
Зв'яжіть таким чином коло діаметром 25-27 см, якщо використовується м'яка товста шерсть. Коло можна зробити і побільше. Виконайте 4-5 рядів без додавання. Потім почніть збавляти петлі в тому ж порядку, в якому ви їх збільшували. В'яжіть так до тих пір, поки у вас не залишиться отвір, рівне діаметру голови.
4
Зробіть ободок, провязав 4-5 рядів без додавання і збавляння. Ці ряд краще в'язати НЕ спіраллю, а колами, роблячи на початку кожного ряду 2 повітряні петлі на висоту. Визначте місце для козирка і позначте початок і кінець нитками іншого кольору. Намітьте середину і теж її позначте.
5
Козирок зробіть з двох або чотирьох деталей. Якщо нитки жорсткі і щільні, козирок може бути одношаровим. Для берета з м'яких ниток переважніше двошаровий. Можна зробити між верхньою і нижньою частинами прокладку з пластику. Перший ряд зв'яжіть від середини до краю без додавання і збавляння. Переверніть роботу. Зробіть 2 петлі на підйом, потім 1 стовпчик, але не пров'язуйте їх до кінця, а посуньте на волосінь. Решта стовпчики зв'яжіть звичайним способом. Другий ряд, який починається від середини, в'яжіть без додавання, але не чіпайте знаходяться на волосіні петлі. У третьому ряду знову зробіть ланцюжок і стовпчик і посуньте їх на волосінь. Там повинно виявитися 4 петлі. Четвертий, п'ятий і шостий ряди зв'яжіть прямо.
6
В сьомому і дев'ятому рядах знову зніміть повітряну петлю початку і перший стовпчик на волосінь. Парні ряди в'яжіть прямо. Залежно від ширини козирка, можна зробити ще один цикл - десятий; одинадцятий і дванадцятий ряди провязать прямо; а по тринадцятого і п'ятнадцятого знову зняти початкові петлі. Закінчите в'язати половинку на бічній лінії і пров'яжіть всі зняті петлі напівстовпчиками або простими стовпчиками.
7
По лінії з'єднання козирка і околиша пров'яжіть ряд напівстовпчиків до середини козирка. Другу половинку в'яжіть точно так само, як і першу, дотримуючись симетрію. Якщо козирок одношаровий, останній ряд закінчите на бічній лінії і пров'яжіть всі зняті стовпчики і ланцюжки повітряних петель напівстовпчиками. Остання петля повинна опинитися на лінії з'єднання козирка і околиша.
8
Для виконання нижньої половинки знову пров'яжіть до середини ряд напівстовпчиків. В'яжіть її теж з двох частин, як і верхню. Після того як закінчите останню четвертушку, з'єднайте верхню і нижню частини рядом напівстовпчиків, залишивши відкритою частину шва. Вкладіть прокладку і закрийте весь шов.
Щоб зв'язати красивий бере з козирком , зовсім не обов'язково бути докою в хитромудрих візерунках і складних моделях. Простий головний убір акуратно виконується лицьовій гладдю на спицях, потім на ньому можна вишити будь-який малюнок ниткою іншого кольору. Підберіть гарне поєднання основної та оздоблювальної робочої пряжі; спиці візьміть прямі, в 1,5 рази товще ниток. Обмірте висоту голови і її окружність, розрахуйте щільність в'язання і приступайте до роботи над беретом.
Вам знадобиться
 • - сантиметр;
 • - папір;
 • - олівець;
 • - ножиці;
 • - дві в'язальні спиці;
 • - основна і обробна пряжа;
 • - голка;
 • - пластиковий вкладиш (за бажанням).
Інструкція
1
Наберіть на спиці десяток петель. Дві з них будуть матеріалами кромок, решта послужать початком для восьми клинів денця вироби. Починайте в'язання берета, знявши кромочную, далі зробіть накид і лицьову, продовжуйте це чергування до кінця ряду. Остання кромочная петля повинна бути Провязав виворітного.
2
В'яжіть наступний ряд виворітними петлями. Так само повинні будуть виконуватися всі наступні парні ряди. Відповідно, на непарних рядах потрібно робити лицьову гладь.
3
Починайте додаток клинів берета з третього ряду. Робиться це так: кромочная, накид, дві лицьові; повторюйте до кінця ряду, кромкою якого буде виворітна петля. В п'ятому ряду після накиду робіть три лицьові петлі, далі збільшуйте кількість лицьових і поступово розширюйте коло (верхівку головного убору) до потрібного розміру.
4
Для спуску берета потрібно зробити убавленія петель. Для цього спільно пров'язуйте пару петель з «обличчя» роботи на початку кожного клину, а інші петлі в'яжіть як звичайно.
5
Поміряйте недов'язаний виріб. Якщо його низ відповідає окружності голови, отмеренной по середині чола, припиніть робити скорочення. Зв'яжіть ободок потрібної висоти гумкою 2х2 (дві лицьові і дві виворітні) або 1х1 (одна лицьова, одна виворітна) і закрийте петлі.
6
Беріться за в'язання козирка. Викроїте шаблон і прикладіть його до головного убору - це допоможе вам правильно розрахувати потрібну кількість петель і початок убавленій (заокруглень в'язаного полотна по краях).
7
Складіть нитку удвічі і наберіть петлі згідно отмеренной довжині деталі і щільності в'язання. Перший ряд виконуйте лицьовими петлями, далі в'яжіть хусткової в'язкою - вона щільніша, тому дозволить козирка краще тримати форму.
8
Починайте закругляти козирок з другого ряду, пров'язуючи разом по парі петель з обох країв в'язання. Коли деталь прийме потрібну вам форму, закрийте петлі.
9
Якщо ви хочете виконати лицьовій гладдю і бере, і козирок, то зробіть дві деталі - лицьову і виворітну. З'єднайте їх по краю робочої ниткою, склавши верх і низ козирка лицьовими частинами. В цьому випадку вам знадобиться вкладиш з м'якої пластмаси.
10
З'єднайте козирок і бере трикотажним швом. Готовий головний убір можна прикрасити вишивкою по своєму смаку.