Як мотати льон.

Вироби з натуральної пряжі були в моді у всі часи. І хоча сьогодні купити можна яку тільки душа забажає одяг абсолютно будь-якого кольору і виконану з самої різної сировини, цінителі натурального не перестають твердити про достоїнства природного матеріалу. Саме тому сьогодні розвинене виробництво лляних та інших натуральних виробів. Але перш ніж пошити одяг з льону, його прядуть, а з пряжі отриманої пряжі роблять полотно.
Вам знадобиться
  • - льоночесальних машини;
  • - змішувальне обладнання;
  • - кардочесальниє машини;
  • - розкладкові машини;
  • - прядильна машина ;
  • - прядильное корито;
  • - вода;
  • - гребені;
  • - веретено.
Інструкція
1
Відсортуйте довге лляне волокно від короткого і очосів. Це необхідно зробити з тієї причини, що у кожного з цих волокон процес мотання представ льон різними операціями.
2
З коротких волокон льону і очосів на смесительном обладнанні сформуйте льон ти: льон поміщається в машину, яка запрограмована на виконання даної операціі.Затем, використовуючи кардочесальниє машини, зробіть кардочесаніє. Після цього на спеціальному приспособ льон ии з раніше сформованої льон ти зробіть рівниці, тобто, тоненькі, ледь підкручені льон точки.
3
Довгі волокна льону помістіть в льоночесальних обладнання, де буде вироблено чесання льону. Після за допомогою раскладочного машин з свербіли волокон сформуйте льон ти, з яких потім зробіть на спецоборудовании рівниці.
4
Виконайте Отварка отриманої рівниці, її вибілювання і при необхідності фарбування. Після всіх вишеперечіс льон вих операцій відправте лляну пряжу на прядильную машину.
5
Якщо Мотаньє льону виконується мокрим способом, то помістіть ровницу в прядильное корито, в яке залийте гарячою (якщо рівниця сувора) або теплою (за умови що рівниця «варенная») води. Ця процедура називається мацерації. Після цього ровницу приєднаєте до витяжного приладу і намотайте отриману пряжу на качан. Потім пряжу висушіть.
6
За умови, що Мотаньє льону відбувається сухим способом, в якості вихідної сировини використовуйте льон ти. Помістіть льон ти з льону в прядильную машину і виконайте намотування пряжі на спеціальні качани.
7
Якщо немає спеціального обладнання для прядіння льону, можна використовувати дерев'яні гребені з веретеном. Лен підготовляється до мотаній: вимочується, висушується, потім гарненько промінается, а після виконується його тіпання. Після трепания отсортируйте льон з якості та прочешіть. А вже після всіх цих процедур помістіть підготов льон ний льон на гребінь і, скручуючи рукою лляні волокна в пряжу, намотуйте отриману нитка на веретено.
Зверніть увагу
Дотримуйтесь правил безпечного користування електрообладнанням, призначеним для прядіння льону.
Корисна порада
Якщо прясти вручну у вас не виходить, ви завжди можете звернутися за консультаційною допомогою до справжніх майстрів: вони повідають секрети мотання льону.