Як розвести побілку.

Перед побілкою стелю потрібно підготувати: очистити від плям, зняти старий шар. Потім потрібно заґрунтувати поверхню, і як тільки вона висихає, можна починати розводити побілку і покривати їй стелю. Склади для побелочное грунтовки і для самої побілки приготувати нескладно.
Вам знадобиться
  • - вапно
  • - вода
  • - кухонна сіль
  • - дрібне сито
  • - столярний клей
  • - порошковий крейда
  • - господарське мило
  • - синька або ультрамарин
  • - алюмокалієві галун
Інструкція
1
Грунтовка - один із кроків у побілці стелі. Щоб її виготовити, спочатку приготуйте вапняне тісто. Для цього візьміть досить густу гашене вапно. Розведіть 2,5кг вапняного тесту в 5л гарячої води. Потім розчиніть в суміші трохи кухонної солі, 50-100г.
2
Тепер в отриманий обсяг долийте води стільки, щоб вийшло 10л. Поки додаєте інгредієнти, ретельно перемішуйте одержуваний склад на кожному етапі. Добре розмішану ґрунтовку для побілки процідіть через дрібне сито.
3
Візьміть півтора літра десятивідсоткового столярного клею і розмішайте в ньому порядку 150-200г потертого в порошок крейди. Отриману суміш додайте до складу для грунтовки. Цю суміш потрібно наносити пензлем або валиком. Заґрунтувати таким складом можна будь стелю.
4
Побілку можна приготувати кількома способами. Один з поширених рецептів: візьміть 5 літрів води, нагрійте її до 50 градусів. У ній послідовно розчиніть 3кг ретельно просіяного крейди і 30г столярного клею. Цього вистачить приблизно на 12-15кв.м. стелі.
5
Ще один склад, що забезпечує побілку високої якості. Візьміть 3-4 літра гарячої води, в ній розчиніть 60г господарського мила, додайте 17г ультрамарину або синьки і 90г столярного клею. Тепер додайте 2,5 кг порошкового крейди. Цього складу вистачить на 10 кв.м. площі.
6
Можна використовувати вапняну побілку . Для неї візьміть 5 л гарячої води. У ній розчиніть 2-3 кг гашеного вапна, 50-100г повареної солі, яку можна замінити на алюмокалієві галун. Додайте 0,4-0,5 кг барвників, які попередньо слід розчинити у воді. Потім отриманий обсяг доведіть до 10 л. Не завадить трохи синьки.
Зверніть увагу
Не можна суміщати крейдяну і вапняну побілки. В іншому випадку ви ризикуєте тим, що на стелі з'являться брудні плями й розлучення.
Корисна порада
Чи не квапте побілку з висиханням, не влаштовуйте протягів або провітрювань. Краще, якщо пряме сонячне світло не потраплятиме на свіжопобіленої площу.