Як зробити аміак.

Аміак широко застосовується в промисловості і в побуті. Розчин аміаку називають нашатирним спиртом. Також аміак використовується для виробництва добрив і барвників. Отримати ж його можна різними способами.
Інструкція
1
Аміак являє собою газ, який може розкладатися на водень і азот. Він безбарвний і має їдкий запах. Дана речовина володіє рядом особливостей. По-перше, аміак добре розчинний, і тому нерідко поставляється і застосовується в розчиненому вигляді. З цієї ж причини, при наявності водневого зв'язку N ... HO цей газ утворює гідрат аміаку і проявляє властивості основанія.Гідрат аміаку NH3 * H2O являє собою рідину з білими кристалами і характерним запахом. При його контакті з соляною кислотою утворюється білий дим.
2
Щоб отримати гідрат аміаку, необхідно спочатку отримати сам аміак. У лабораторії отримання аміаку здійснюється шляхом витіснення його з NH4Cl, при цьому його нагрівають з натронним вапном: (при NaOH + CaO) NH4Cl = NH3 (у присутності NaCl, CaCl, H2O).
3
У промисловості аміак отримують, відновлюючи азот і водень одночасно при високій температурі.
4
Гідроксид амонію утворюється за рахунок водневого зв'язку NH3 ... HOH. При кип'ятінні з NaOH концентрований гідрат аміаку розкладається на газ і воду: NH3 * H2O = NH3 + H2O (у присутності NaOH).
5
Існує два види розчинів даної речовини: розведений (від 3 до 10 відсотків) і концентрований (від 16 до 25 відсотків). Перший розчин інакше називається нашатирним спиртом, а другий - аміачної водой.Нашатирний спирт використовується в медицині, проте слід пам'ятати, що цей розчин отруйний при його безграмотному застосуванні. Оскільки аміак володіє значною реакційною здатністю, з нього шляхом хімічних перетворень може бути отриманий цілий ряд інших речовин, часом зовсім не схожих на нього по фізичних і хімічних властивостях.
6
У минулому аміак застосовувався в якості холодоагенту в так званих абсорбційних холодильниках. В даний час такі холодильники випускаються лише у вигляді малогабаритних і безшумних конструкцій, званих міні-барами. Великі холодильники, з метою зниження споживаної потужності, сьогодні майже повсюдно переведені на компресійну систему.
Зверніть увагу
Будьте обережнішими з аміаком - його використовують тільки зовнішньо. Не нагрівайте аміак у запобігання отруєння парами і пожежі.