Як годувати маленьких кроликів. декоративні кролики молочай.

Кролики карликової породи дуже поширені в якості домашніх вихованців. Вони дуже маленькі - важать не більше півтора кілограмів, відрізняються короткими мордочками, великими очима і невеликими вухами. Раціон харчування кроликів-карликів майже не відрізняється від харчування звичайних кроликів.
Інструкція
1
Головними складовими меню маленьких кроликів є сіно і питна вода. Сіно допомагає вовни, що потрапила в шлунок, пройти через кишечник без проблем, підтримуючи м'язи цього органу в тонусі. Сіно потрібно давати тварині круглий рік у великих кількостях, рекомендується свіже сіно з трави. Воно має бути сухе, зеленого кольору, запашне. Можна заготовлювати його самостійно, але в такому випадку ретельно стежте, щоб в місці збору трави не було отруйних рослин. Трава також не повинна бути оброблена добривами або пестицидами. Сіно необхідно давати як дитинчатам, так і дорослим особинам.
2
Постійно наливайте кролику свіжу воду в поїлки. Карликові кролики багато п'ють, а при нестачі рідини погано переварюють їжу, що може призвести до різних захворювань. Необхідно також давати кроликам моркву, буряк, кавуни, огірки, так як в них міститься велика кількість води.
3
Годуйте кроликів полином, подорожником, кульбабами, конюшиною, щавлем, лопухом, пижмом та іншими дикорослими травами. Постійно чергуйте різні трави або готуйте з них суміші. Горох, вику, люцерну та інші бобові додавайте в раціон маленьких кроликів поступово, щоб у них не з'явилися хвороби кишечника. Ці трави краще згодовувати разом із злаковими. Не можна годувати кролів постійно однієї і тієї ж травою. Не давайте кроликам дурман, конвалія, жовтець, молочай, болиголов - ці рослини шкідливі для тваринок. Всі трави після збору добре промийте і висушіть.
4
Давайте кроликам деревне корм: гілки осики, акації, липи, верби, взимку можна давати гілки хвойних порід, ялини або сосни. Кроликів можна годувати капустою разом з листям і плодоніжкою. Білокачанну капусту давайте невеликими порціями, можна годувати кольоровий, брюссельської капустою або кольрабі.
5
Кролям не можна їсти солодке, гостре і кисле. Слідкуйте, щоб корми та продукти були якісними, без цвілі. Ніколи не збирайте траву для маленьких кроликів біля доріг. Купуйте комбікорми для кроликів, з'єднуючи їх в раціоні разом з іншими продуктами, сіном і травами. До складу фабричних кормів входять необхідні вітаміни, мінерали та нутрііни, які кролик не отримує, харчуючись тільки сіном і овочами. Корми видавайте потроху. Купуйте корму, в яких немає зерен, горіхів, сухих фруктів і інших шматочків. Не давайте багато ласощів кроликам, іноді можна годувати їх яблуками, персиками, вишнею, абрикосами, бананами.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ADk0MLz6GqQ
Зверніть увагу
Якщо годувати маленьких кроликів великою кількістю спеціального корму, вони можуть відмовлятися згодом від сіна, що призводить до неприємних наслідків.
Корисна порада
Давайте кроликам тверду їжу, щоб вони мали можливість сточувати постійно зростаючі зуби.
Недбало підібрана дієта може завдати непоправної шкоди здоров'ю маленького пухнастого улюбленця. Тому годувати декоративних кроликів , необхідно ретельно підбираючи продукти і стежачи за надходженням в його організм збалансованого кількості необхідних мікроелементів і вітамінів.
Інструкція
1
Завчасно подбайте про достатній запас сіна для кролика. Купуйте на ринку, або самостійно накосити трави і злегка підсушіть її. У літній період додайте до складу сіна звездчатку, деревій і борщівник. При покупці поцікавтеся, чи не росла чи скошена трава біля дороги, і не оброблявся Чи ділянку хімічними добривами, які можуть нашкодити гризунові.
2
Запропонуйте пухнастому вихованцеві підготовлене сіно. Робити це можна в необмеженій кількості в будь-який час року. Сіно - основне джерело харчування для кроликів .
3
Забезпечте постійну наявність свіжої води в мисці для пиття. Кролику необхідно велику кількість рідини для правильного функціонування травної системи. Особливо багато води потрібно годуючої кролиці. У літній період, коли кролик харчується зеленою соковитою травою, кількість води можна трохи зменшити.
4
Запропонуйте кролику погризти шматочки сирих очищених овочів - морква, буряк, огірки і т.д. Ці продукти так само можуть забезпечити невелику кількість рідини.
5
Поцікавтеся наявністю в продажу спеціальних сухих кормів для кроликів . У них міститься необхідна для життєзабезпечення пухнастого улюбленця кількість вітамінів і мікроелементів.
6
Запропонуйте кролику як ласощі невелику кількість сухого корму. Пам'ятайте, що годувати декоративних кроликів тільки сухим кормом не рекомендується, оскільки вони травоїдні тварини. При великих обсягах видаваного корму кролик може зовсім відмовитися від сіна. Крім того зловживання кормом може призвести до ожиріння кролика, що негативно вплине на його здоров'ї.
7
Для профілактики ожиріння і проблем з травною системою кроликів так само виключіть з їхнього раціону мюслі, горіхи і сухофрукти. Для кроликів ці продукти шкідливі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=8BwURqTMX30