Як малювати тварин.

Тваринний світ наповнений великим розмаїттям кольорових сполучень і різноманітністю форм. Все це рухається, літає, стрибає на дерева, бігає і, часом, раптово завмирає на місці. Щоб малювати тварин, потрібно тільки уважно спостерігати за ними, запам'ятовуючи їх повадки і характери, а потім перенести всі нюанси на аркуш паперу.
Інструкція
1
Зображуючи будь-яку тварину, необхідно виділити план будови загальний для більшості тварин. У всіх є голова і хребет, які потрібно накидати олівцем одразу, після визначення пози тваринного на малюнку. Усі мають грудну клітку, плечовий і тазовий пояс з кінцівками.
2
Приступаючи до виконання малюнка тваринного, поспостерігайте за ним. Не упускайте з виду схематичне зображення скелета. Намагайтеся простежити його в кожному русі звіра. Пам'ятайте, що під зовнішніми формами криється основа будови. Привчіть себе завжди бачити, ніби наскрізь, скелет тварини, приймаючи його за основу побудови малюнка.
3
Потренируйтесь подумки підставляти схему скелета під зовнішню форму тварини. Для цього візьміть будь-яку фотографію тварини і прорисуйте на ній основу. Зверніть увагу на суттєві відмінності і подібності, що зустрічаються в побудові основи різних тварин. Наприклад, у рептилій кінцівки розташовуються за межами тіла. Тіло коня і багатьох інших тварин високо піднімається над землею при положенні коліна і ліктя в районі тулуба. Зверніть увагу на зчленування скелетів крокодила, лева, коня. Зауважте, як змінюється положення хребта і кути зчленувань в залежності від того, яку позу приймає тварина.
4
На тілі будь-якої тварини добре проглядаються основні м'язи. Основні м'язові групи розташовані у тварин в районі плечового і тазового поясів. В плечовому поясі м'язи займають центральну частину, а в тазовому - верхню. Зауважте, що у хижого звіра тазовая мускулатура зі спини «перейшла» на боки тіла внаслідок активних бічних рухів, що не властиво травоїдним.
5
Задержите увагу на мускулатуре і переході від плечового пояса до тулуба звіра. Придивіться, щоб зрозуміти, як діє цей механізм. Тоді руху, наповнені красою і грацією, стануть для вас очевидними і ясними, і ви зможете живо відобразити їх на папері. В момент стрибка і при гасінні швидкості тварина дуже м'яко приймає всю масу тіла на передній пояс, амортизуючи будь-яку швидкість.
6
Коли нижній мускул скорочується, тіло підводиться над лопатками, а при скороченні спинного мускула - опускається. У центрі кожної лопатки мається нерухома точка, навколо якої відбувається погойдування. До цієї точки і кріпляться м'язи. Наприклад, кішка, підкрадається до пташці, все тіло притискає до землі, а лопатки, які видно вище спини, ворушаться. Для того щоб розгледіти щось, кішка, навпаки, піднімає голову і плечовий пояс, лопатки при цьому опускаються нижче спини.
7
Придивіться до будови голови тварин. При малюванні голова ділиться на дві частини: лицьову і мозкову. Незважаючи на те, що голови у всіх тварин несхожі, при такому поділі залишається різниця тільки в пропорціях. Співвідношення вимірюються кутом Кампера. Одна сторона кута проходить від ніздрі до вушної раковини, друга - до найбільш випуклої частини чола від ніздрі. У собак і кішок кут Кампера від 35 до 40 градусів, у коней за рахунок подовженої лицьовій частині - 11-12 градусів.
Зверніть увагу
Малювати тварин правильно складніше, ніж предмети, адже коли ми їх малюємо, вони не сидять нерухомо, а постійно міняють свою позу і рухаються. Як тоді намалювати тварина? 10. Як малювати мультяшних тварин. У мультяшних звірів найголовніше лише підкреслити їх схожість і живими тваринами.
Корисна порада
У багатьох цей інтерес до тваринного царства проявляється і в культурі. Багато подросткті частенько цікавляться, як намалювати тварин за допомогою різних інструментів малювання: олівців, крейди, пензлем і т.д. Тож не будемо обходити це питання стороною. Давайте подивимося різні мануали по практиці малювання тварин на папері!