Як відмити замазку.

Замазка швів - важливий етап ремонтних робіт: добре виконана затирка замаскує всі дефекти, а погано зроблена - змаже навіть саму бездоганну кладку плитки. Але навіть якщо затирка була зроблена професійно, її потрібно правильно відмити з плитки.
Вам знадобиться
  • - терка;
  • - губка;
  • - ємність з водою;
  • - абразивна терка;
  • - суха затірки або тирса;
  • - ганчір'я.
Інструкція
1
Виконайте сухе очищення надлишків замазки: для цього знадобиться терка. Розташуйте терку під прямим кутом до керамічної плитки, поверхня якої будете очищати. Плавним рухом видаліть залишки замазки, рухаючи при цьому терку по діагоналі по відношенню поруч розташованому шву. Після такого очищення дайте час затирці, нанесеною в міжплиточних шви, підсохнути.
2
Намочіть губку у воді і гарненько її відіжміть. Потім вологою губкою проведіть по поверхні плитки, яка була вимазана замазкою. Якщо за губкою тягнеться затірка зі швів, значить, потрібно ще трохи почекати, поки замазка підсохне, так як вона недостатньо добре схопилася. Очитку поверхні плитки від розмазаної затірки проводите тоді, коли переконаєтеся в тому, що затирка у швах при зіткненні з вологою губкою НЕ розмазується по плитці, а залишається на місці.
3
Якщо з моменту обробки швів пройшло багато часу, і замазка присохла до поверхні плитки, то для її видалення використовуйте спеціальну абразивну тертку. Така терка превосходно впорається з очищенням засохлої замазки і при цьому, на відміну від інших терок, що не подряпає поверхню керамічної плитки. Після того як по поверхні плитки ви пройшлися абразивної теркою, протріть плитку вологою губкою.
4
Для очищення замазки можна використовувати й інші способи. Для прикладу, посипте поверх оброблених замазкою швів суху затірку або тирсу: це дозволить видалити зайву вологу. Потім добре віджатою ганчіркою обробіть поверхню керамічної плитки.
Зверніть увагу
Очищаючи поверхню керамічної плитки від замазки, використовуйте якомога менше води, оскільки вона може послабити не до кінця підсохнула затірку у швах.
Корисна порада
Якщо під час сухого очищення ненавмисно краєм терки видаліть затірку з шва, не турбуйтеся: нанесіть мастику і вирівняйте поверхню шва, використовуючи для цього тертку.