Як намалювати коло, не відриваючи ручки. Як зробити самому турнік будинку.

Сучасний письменник Бернар Вербер не дає своїм читачам просто наслаждать творами, і періодично пропонує їм поламати голову над різними головоломками. Прикладом такої стала завдання, що вимагає намалювати коло і його центральну точку, не відриваючи ручки від аркуша паперу.
Вам знадобиться
  • - приладдя для письма;
  • - папір.
Інструкція
1
Шукайте ключ в умовах даної задачі. Зверніть увагу на текст. З нього виразно видно, чого робити не можна: відривати ручку від паперу. Але це висловлювання можна трактувати і ще одним способом: ви маєте право робити із самим листом все, що захочете!
2
Вирішіть головоломку канонічним способом. Для цього поставте в будь-якому місці аркуша паперу точку і загніть до неї верхню частину листа. Не відриваючи ручки від поверхні, окресліть на загнутої частини невелику дугу, потім поверніть листу вихідне положення. Як бачите, ваша ручка знаходиться на деякій відстані від поставленої на самому початку точки, і ви спокійно можете накреслити коло. Загадка вирішилася!
3
Зверніться до більш нестандартним варіантам рішення. Згадайте, що крапку можна назвати приватним варіантом коло а, у якого радіус має нульове значення, а значить, просто поставивши крапку в будь-якому місці аркуша паперу, ви вже виконайте вимоги завдання.
4
Не забувайте, що коло - це не тільки обмежує лінія, але і вся частина площині, що лежить всередині неї. Просто зафарбуйте на аркуші паперу коло будь-якого діаметру, і ви отримаєте нове рішення даної вам завдання. Адже в ній не говориться, що потрібно накреслити тільки коло і його центральну точку.
5
Зауважте, що в умовах головоломки нічого не сказано і про самого аркуші паперу, він може бути абсолютно будь-яким. Пошукайте в магазинах: сьогодні там у великій кількості продаються найрізноманітніші канцелярські товари, і в тому числі папір з незвичайними візерунками. Вам достатньо купити ту, яка прикрашена кружками або просто всіяна точками: в першому випадку достатньо поставити крапку, а в другому - обвести під коло точки окружність.
6
Скористайтеся тим, що яка б формулювання задачі ні використовувалася, там завжди присутня або тільки ручка, або ручка та олівець. Ні про фломастері, ні про фарбах нічого не сказано. Значить, ви можете використовувати все, крім олівця і ручки, і спокійно накреслити коло і його центральну точку. Щоб виконати умову задачі, просто візьміть у вільну руку ручку і тримайте її притиснутою до паперу.