Як зв'язати шапку буратіно. дитяча шапочка буратіно зв'язати.

Смішна і яскрава шапочка, як у коханого казкового героя, навряд чи залишить байдужим дитини, та й багатьох дорослих. Подаруйте вашому чаду радість, зв'язавши йому зручну і красиву шапку Буратіно.
Вам знадобиться
  • - 100 г пряжі;
  • - панчішні спиці.
Інструкція
1
Для в'язання шапочки Буратіно візьміть м'яку вовняну пряжу, наприклад, мериносову або суміш вовни і акрилу яскравих кольорів. Але не використовуйте мохер, якщо збираєтеся в'язати шапку для дитини.
2
Виміряйте обхват голови. Зв'яжіть зразок розміром приблизно 10х10 сантиметрів і розрахуйте кількість петельок в одному сантиметрі. Для цього виміряйте ширину і порахуйте кількість петель в зразку. Далі розділіть цю кількість на мірку ширини зразка. Так ви дізнаєтеся скільки петель в одному сантиметрі. Тепер помножте мірку обхвату голови на кількість петель в одному сантиметрі.
3
Наберіть необхідну кількість петель на дві спиці. Далі в'яжіть гумкою 1х1 (одна лицьова і одна виворітна), одночасно розподіляючи їх на чотири спиці. Замкніть в'язання в коло і продовжуйте в'язати по малюнку приблизно вісім сантиметрів. Потім в'яжіть лицьовій гладдю по колу. В'яжіть приблизно п'ятнадцять сантиметрів від початку в'язання прямо, не збавляючи.
4
Далі рівномірно зменшуйте по одній петлі на кожній спиці в шаховому порядку в кожному другому ряду. Коли на спицях залишиться вісім - десять петель, закрийте їх і стягніть ниткою.
5
Прикрасьте шапку помпоном або пензликом. Щоб зробити помпон, зробіть шаблон з картону. Виріжте коло діаметра бажаної величини помпона, по центру виріжте ще один круг меншого діаметра. Щільно обмотайте шаблон нитками. Розріжте нитки по краю шаблона, трохи розсуньте картон і міцно обв'яжіть пряжу посередині. Зніміть деталі шаблону. Розпушити нитки і обріжте стирчать нитки. Пришийте помпон до шапки.
6
Щоб виготовити пензлик, виріжте з картону прямокутник. Довжиною рівній бажаної величиною пензлика. Намотайте пряжу на шаблон, чим більше витків зробите, тим пишніше вийде пензлик. Акуратно вийміть шаблон і перев'яжіть одну сторону пензлика. Іншу сторону розріжте. Пензлик розпушити і подрежьте стирчать нитки. Тепер пришити її до шапки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=QJ3uMqaVc1A
Весела смугаста шапочка, яку носив улюблений казковий герой багатьох поколінь дітлахів, підійде і хлопчикові, і дівчинці. Її можна носити на вулиці і навіть надіти на ранок. В'язати таку шапочку краще з тонкої вовни або напіввовни на кругових спицях.
Вам знадобиться
  • - тонка вовняна або напіввовняна пряжа;
  • - кругові спиці по товщині ниток;
  • - картон для помпона;
  • - ножиці:
  • - голка.
Інструкція
1
Розрахуйте кількість петель для панчішної в'язки. Зв'яжіть зразок, виперіть його і отпарьте. Виміряйте обхват голови дитини і довжину зразка. Помножте кількість петель зразка на обхват голови і розділіть все це на довжину зразка. Таким чином ви дізнаєтеся, скільки петель потрібно набрати. При в'язанні на кругових спицях кромочні петлі не враховуються.
2
Шапочку Буратіно можна пов'язати з відворотом. Наберіть на спиці потрібну кількість петель основними нитками. Перший ряд пров'яжіть виворітними петлями, замкніть в'язання в коло і продовжуйте в'язати виворітними. Запам'ятайте, де у вас початок ряду. Провязав 4-5 см, перейдіть на лицьові.
3
Зв'язавши ще 4-5 см, можете починати в'язати смужки. Закріпіть нитку з виворітного боку. Основну нитку не обривати. Найкраще взяти кілька дитячих відерець або баночок з-під майонезу і покласти в них по одному клубку, щоб нитки не плуталися. Провязав потрібну кількість рядів іншим кольором, простягніть основну нитку по вивороту роботи і обмотайте її 1 раз навколо тієї, якої ви в'язали смужку. Постарайтеся, щоб виток розташувався максимально близько до в'язання. Чергуйте смужки. В'яжіть прямо ще сантиметрів 15-20.
4
Почніть збавляти петлі. Цей етап зручніше виконувати на п'яти спицях, але можна і на двох. Розділіть ряд на 4 частини позначте ці місця вузликами іншого кольору. По першому ряду пров'яжіть разом 2 останні петлі в першій і третій частинах. Другий ряд і всі парні в'яжіть по малюнку, а по третьому пров'яжіть разом останні петлі в другій і четвертій чвертях. Таким чином зменшуйте кількість петель, поки їх не залишиться 6-8. Обірвіть нитка, протягніть її в голку і стягніть петлі.
5
Зробіть помпон або пензлик. Для помпона виріжте 2 однакових картонних кільця. Просмикніть кінець нитки в отвір, зробіть 1 виток навколо кільця і прив'яжіть його до нитки, що йде від клубка, щоб вийшла петля. Продевая клубок в отвір, обмотайте все кільце. Всуньте в голку таку ж нитку. Провівши її по внутрішньому колу кільця під усіма нитками і затягніть. За зовнішньої окружності розріжте всі нитки по можливості рівно. Як випливає зав'яжіть вузол на нитці. Пришийте і розпушити помпон. Шапочку Буратіно можна прикрасити і пензликом.
Корисна порада
Почати шапочку можна також гумкою 1х1.