Як перевірити блок живлення ПК.

Перше, що ви повинні зробити при виникненні несправності в роботі комп'ютера - з'ясувати, яке саме обладнання зламалося. Сама важка частина - це перевірка блоку харчування, оскільки він може як зламатися повністю, що може означати його заміну, або може зламатися якась із його складових частин.
Вам знадобиться
  • - викрутка;
  • - інструкція підключення проводів материнської плати;
  • - джерело живлення;
  • - вольтметр.
Інструкція
1
Переконайтеся, що проблема полягає в поломці блоку харчування. При включенні зверніть увагу, чи крутиться кулер за гратами блоку на задній стінці корпусу комп'ютера. Якщо ні, то це швидше за все означає, що він несправний. Також це може говорити про проблему з материнською платою - вона просто може не послати сигнал про включення. Тут зручно було б мати запасний робочий блок харчування, щоб перевірити напевно.
2
Якщо у вас є в наявності запасний робочий блок харчування, від'єднайте комп'ютер від джерел подачі електрики. Відкрутіть шурупи бічних стінок корпусу. Запам'ятайте порядок підключення шлейфів до пристроїв. Зверніть особливу увагу на схему підключення проводів до передньої панелі материнської плати - тут найкраще зробити докладну замальовку або знайти цю схему в інструкції до системної плати.
3
Отсоедините дроти блоку харчування, акуратно притримуючи шлейфи за підстави. Розкрутіть всі кріпильні елементи, якими блок харчування прикручений до корпусу системного блоку . Підключіть дроти запасного блоку харчування в тому ж порядку, в якому були підключені дроти початкового. Підключіть комп'ютер до джерела харчування. Якщо все запрацювало, то несправність знайдена.
4
Якщо у вас немає запасного блоку харчування, тоді від'єднайте шлейфи від пристроїв, від'єднайте блок від корпусу і включіть його в розетку. Замкніть контакт 14, який позначений PS_ON .Якщо кулер не заворушився, то потрібне втручання фахівця. Також щоб упевнитися, що проблема з харчуванням, а не з кулером, спробуйте під'єднати до проводів харчування, наприклад, дисковод або додатковий вентилятор щоб подивитися, чи мається вихідна напруга. Виміряйте його за допомогою вольтметра. Якщо є великі відхилення від нормативних показників напруги, то найкраще віднести блок харчування фахівцеві.
Зверніть увагу
Не кожен з цих способів може точно сказати про повну несправності блоку живлення.
Корисна порада
Не чіпайте оголені дроти приладів, підключених до джерела живлення. Для виконання операції з ними найкраще скористайтеся яким-небудь підручним засобом, зробленим з матеріалу, що не проводить струм.