Як зробити задню полицю.

Кожен з нас намагається облаштувати свій будинок таким чином, щоб у нього було приємно повертатися. Кожна деталь інтер'єру повинна не тільки поєднуватися один з одним, але і використовуватися з максимальною часткою корисності. Якщо врахувати, що в невеликому житловому приміщенні кожен сантиметр повинен бути використаний по максимуму, то варто звертати увагу на використання тільки якісної та функціональної меблів. Одним з рішень є задня полиця, виготовлена самостійно.
Вам знадобиться
  • • матеріал для виготовлення полиці;
  • • будівельні інструменти;
  • • кріплення;
  • • рулетка;
  • • простий олівець ;
  • • ескіз полки;
  • • фарба або лак.
Інструкція
1
Визначтеся з тим, де саме в будинку буде встановлена задня полку і для зберігання яких предметів (будівельних інструментів, сімейного архіву, газет, одягу і т.д.) вона буде використовуватися.
2
Проведіть виміри полки. Як правило, потрібно провести три виміри. Це ширина полки, її довжина і глибина. Варто звернути увагу на те, що для витримування великого вантажу, полку потрібно зміцнити. Для цього не обов'язково використовувати товсту фанеру або дошку, так як знизу можна прибити брус або два паралельних нетовстих бруса. Всі розміри необхідно записати на папір, і тільки після цього перенести на матеріал за допомогою рулетки і простого олівця.
3
Випиляєте всі деталі відповідно до проекту полки. Їх варто пофарбувати перед складанням або після установки полки. Всі деталі на спилах варто обов'язково зачистити. Після зачистки і примірки деталей один по відношенню до одного, можна пріcтупіть безпосередньо до монтажу полки. Каркасні частини полиці найкраще збирати на підлозі. Для перевірки правильності складання можна використовувати рівень і вимірювач кутів.
4
Зберіть бічні і задню частину (якщо така є) полки. Тільки після цього варто приступати до виготовлення перекриття полки. Воно кріпиться цвяхами відповідного розміру або куточками. Для полегшення збору полиці можна використовувати шуруповерт. Нижня частина полки повинна кріпитися до всіх інших особливо міцно, так як на неї буде дана максимальне навантаження.
5
Прикріпіть до полиці (бічним або верхньої частинах) петлі, на яких полку буде триматися. Якщо полку буде прикріплена до більш міцної і великий меблів, то варто подбати про її естетиці.
6
Перевірте міцність полки, її деталі, кріплення, щільність прилягання всіх частин один до одного. Для перевірки, яке навантаження ця полиця може витримати, використовуйте наступний метод. Під полку поставте кілька коробок або великий ящик таким чином, щоб зазор між нижньою частиною полки і верхньою частиною підставленого під неї предмета був не більше 1 см. Це послужить своєрідною страховкою.
7
Приступіть до виконання тесту. Для цього навантажите полку приблизно до того рівня, який буде використаний вами. Приступайте до експлуатації.
Зверніть увагу
Зверніть увагу на те, що полку може бути доповнена будь-якими необхідними деталями. Так вона може бути доповнена дверцятами або ящиком для зберігання невеликих різнорідних предметів.
Корисна порада
Якщо проблематично провести забарвлення в будинку після повного монтажу, наприклад, через погану вентиляцію приміщення, задня полиця може бути пофарбована на етапі виготовлення деталей. Після її монтажу достатньо буде підфарбувати ті частини, на яких фарба стерлася або потріскалася.
Автомобіль ВАЗ 2109 з заводу не має аудіо полку. Саме тому її доводиться робити самостійно. Правильно виготовлена полку буде сприяти гарному звучанню автомобільної акустики.
Інструкція
1
Для початку розмітьте шаблон полки. В якості лекала ви можете взяти декоративну оббивку задньої полиці. Після цього вам знадобиться лінійка і рулетка. З їх допомогою ви можете підкоригувати розміри майбутньої акустичної полки. Також відразу відзначте отвори під динаміки. Розмітці шаблону необхідно приділити багато уваги. Даний етап роботи є практично найскладнішим і відповідальним. Найкраще робити розміри трохи більше, ніж необхідно. Відрізати зайві частини ви завжди можете. Намагайтеся зробити так, щоб отвори під динаміки збіглися ідеально.
2
Спробуйте поставити полку на призначене місце. Якщо необхідно, то обріжте кілька сантиметрів з кожного боку. Для роботи необхідно мати 2 листа фанери. Другий лист випилюється за образом і подобою підігнаного першого листа. Після цього вам буде необхідно їх добре склеїти. Клей намастіть по всій поверхні обох листів. У результаті повинна вийти монолітна дошка. Товщина її зазвичай становить 15 мм. Зверніть увагу на динаміки. Вони можуть сильно виступати над площиною полиці. Це в жодному разі утруднить обтяжку полки карпетом. Для вирішення проблеми вам знадобиться ще один лист фанери. Випиляєте його за формою готової полки. Під динаміки зробіть отвори більшого діаметра.
3
Полка повинна щільно прилягати до кузова. Для цієї мети на нижню її сторону в певних місцях нанесіть щільний, але в теж час деформується матеріал. Рекомендується використовувати макрофлекс. Заздалегідь його розмочити у воді. Після застигання даний матеріал володіє хорошою міцністю. Ви можете його підрізати ножем вже по місцю.
4
В результаті ви повинні мати підігнану полку зі встановленими динаміками. Залишається тільки обшити її карпетом і монтувати на місце. Виріжте карпет за розмірами і формою полки. До кожного краю додайте 5 см. Тканина повинна загинатися і кріпитися до торців полки. Для кріплення зазвичай використовуються П-подібні скріпки.