Як мити акваріум.

Для того, щоб ваш акваріум радував вас і ваших домочадців довгий час, потрібно підтримувати в ньому певні, природні для рибок умови. Це робиться за допомогою фільтрів, компресорів, освітлення. Але без додаткової очистки акваріум швидко забрудниться, тому чистити акваріум потрібно регулярно і правильно.
Вам знадобиться
  • Скребок для стекол
  • Гумовий шланг з наконечником
  • Відстояна заздалегідь вода
Інструкція
1
Перший крок - це очистка стекол. Чистити скла акваріума від специфічного нальоту слід регулярно, щоб зберегти гарний естетичний вигляд акваріума. Наліт очищається досить легко спеціальним скребком. Якщо ж такого скребка немає, то можна використовувати для цих цілей звичайну губку для миття посуду, лезо бритви або пластикову картку типу кредитки.
2
Другий крок - це чистка грунту в акваріумі. Завданням цього етапу є видалення нечистот, які осідають в грунті. Це може бути і не з'їдений корм, і залишки від гнилих листя рослин. Видалити їх можна за допомогою шланга зі скляним або металевим наконечником. Діаметр трубки повинен бути такого розміру, щоб вода з сміттям проходила по ній. Це етап очищення потрібно проводити дуже обережно, щоб не пошкодити знаходяться в акваріумі риб.
3
Потім потрібно провести підміну води в акваріумі. Воді попередньо потрібно дати відстоятися, щоб видалити домішки хлору. Рекомендований обсяг підміни води становить не більше 20-30% від загального обсягу акваріума, не більше. Якщо проводити підміну частіше, ніж раз на тиждень, то це може погано відіб'ється на здоров'я риб.
4
Завершальним етапом очищення акваріума є промивка фільтра. Фільтр розбирається на частини і ретельно промивається. Особливо добре потрібно очистити фільтруючий елемент - губку. У цих губках накопичується бруд, яку фільтр вбирає в себе з акваріумний води. При митті фільтра категорично не можна використовувати гарячу воду і миючі засоби. Найкраще прополоскати фільтр і його елементи в холодній відстояною воді. Потім потрібно зібрати фільтр і встановити його в чистому акваріумі.
Корисна порада
Якщо у вас є домашні квіти, то їх можна поливати злитою водою з акваріума.