Як підібрати іграшку.

Гармонійний розвиток дитини неможливо без іграшок. З їх допомогою діти пізнають навколишній світ, формують своє уявлення про життєві цінності. Тому до вибору іграшок необхідно підходити з великою відповідальністю.
Інструкція
1
Вибирайте іграшки відповідно до віку дитини. Для малюків до року підбирайте нескладні іграшки - брязкальця різних форм і кольорів, дзвіночки, неваляшки. Над ліжечком повісьте музичний мобіль, карусель. На ручку і на ніжку прикріпіть супергучні браслети. Коли у малюка почнуть різатися зуби, саме час купити прорізувач. Придбайте для маленької дитини іграшки з кнопками, різнокольорову піраміду. Для розвитку дрібної моторики подаруйте мішечки, набиті маленькими кульками.
2
Купуйте дітям у віці від року до трьох років складніші іграшки - конструктори, великі піраміди, ляльки, матрьошки, кубики, машинки, м'ячики. Для розвитку пам'яті і терпіння навчіть малюка збиратися мозайки і пазли. Також дітям цього віку цікаві іграшки, що зображують тварин. Для розвитку творчості підійдуть набори для малювання та ліплення.
3
Купуйте для дітей дошкільного віку ляльки, які уособлюють людей різних професії - доктора, кухарі. У цьому віці їм особливо цікаві рольові ігри. Відмінно підійде для цього ляльковий будиночок, в якому дитина сама зможе розставити меблі. Ляльки бибабо, які одягаються на руку, навчать малюка фантазувати.
4
Вибирайте для дітей 3-6 років більш складні мозаїки, конструктори. Для веселого навчання рахунку і алфавітом незамінна магнітна дошка з цифрами та літерами. Дитячі музичні інструменти розвивають слух і відчуття ритму. Саме час прищепити дитині любов до читання, подарувавши йому барвисті книги.
5
Приділіть особливу увагу якості і безпеки купується іграшки. Дізнайтеся у продавця виготовлювача іграшки, з яких матеріалів вона зроблена. Додається інструкція повинна бути російською мовою. По можливості ознайомтеся з сертифікатом якості.
6
Підбирайте іграшку на вигляд, щоб вона сподобалася дитині, викликала інтерес, спонукала до гри і активної діяльності. У дитини будь-якого віку має бути кілька дерев'яних іграшок. Натуральний матеріал приємний на дотик і безпечний.
У 6-7 років дитина найбільш активно розвивається. У нього формується специфіка мислення, пам'ять і психіка, тому дуже важливо простежити, щоб дитина грав з іграшками, які визначатимуть навички та вміння малюка. Іграшки для дошкільнят не повинні бути занадто складними.

Безпека

Важливим вимогою до дитячих іграшок є їх безпека. Фарба на іграшці не повинні бути токсичною і шкідливою, занадто гострі кути також можуть поранити дитину. Найкраще вибирати ті іграшки, які дають дитині можливість проводити різні дії. У зв'язку з цим не слід купувати іграшки з фіксованою позою тварини або ляльки.

Конструктори

Для хлопчика найкращим варіантом є конструктор. Така іграшка сприяє розвитку моторики, формує склад розуму і мислення. Конструктор - багатоетапний варіант гри, адже спочатку необхідно задуматися, а потім вже будувати. Дитина вчиться рухатися до поставленої мети, в результаті чого виходить повноцінний будиночок. Видів конструктора дуже багато, тому важливо підібрати дитині іграшку за віком, інакше він не зможе впоратися з поставленим завданням. Для малюка віком 5-6 років підійде пластмасовий конструктор. Більш дорослій дитині, ближче до 7 років вже стає цікаво возитися з гайками та інструментами, тому краще зупинити вибір на металевому конструкторі. Корисні для дітей, особливо для хлопчиків, технічні іграшки. До них відносяться машини, залізні дороги, літаки і вертольоти. Дітям 6-7 років з ними буде дуже цікаво.

Головоломки

Багато батьків вважають за краще купувати своїм дітям головоломки. Популярні серед них кубики з різними картинками, а так же пазли. Ці іграшки хороші тим, що малюк спочатку повинен уявити собі підсумковий результат, а потім вже зібрати головоломку. Така методика розвиває уяву і мислення.

Інші іграшки

Спортивні іграшки розвивають у дитини різні групи м'язів. Серед них найбільш затребувані м'ячі, скакалки, ролики, велосипеди і обручі. Спортивні ігри вимагають спритності, чіпкості, зусилля і тренування, саме тому вони так подобаються дітям. Музичні іграшки підходять для дітей різного віку. Вони викликають позитивні емоції і піднімають настрій. Жодна гра не обходиться без ляльок. З такою іграшкою у дитини є можливість перенести в гру життєві ситуації. Розмовляючи з іграшкою, як із живою істотою малюк вчиться вибудовувати відносини. Іграшки-саморобки дитина у віці 6-7 років може зробити своїми руками або за допомогою батьків. Підходять будь-які матеріали. Дитину забавляє в цій грі сам процес і, звичайно ж, очікування результату. Іграшку, зроблену самостійно, малюк буде особливо любити і цінувати і ніколи не проміняє на ультрамодну покупну забаву.