Як прясти веретеном.

Рукавиці з овечої або собачої шерсті, шапочка з ніжного кролячого пуху завжди зігріють вашого малюка. Тому спробуйте навчитися прясти і зробіть чудові нитки своїми руками, в яких залишиться частинка вашого тепла.
Інструкція
1
Підготуйте шерсть. Для цього ретельно її переберіть. Дуже поплутані клаптики викиньте. Розчешіть шерсть. Для цього використовуйте гребінь з рідкими тупими зубами. Надягайте на нього пучки шести і розтягуйте в різні боки. Складіть отримані прядки і знову розчешіть. Робіть так до тих пір, поки основна частина волокон шерсті не буде розташована в одному напрямку. Далі згорніть в кужіль і прив'яжіть до прядки. Можна скористатися спинкою стільця.
2
Візьміть веретено і сядьте на дінці прядки або біля стільця з прив'язаною до нього куделею. До нижньої частини веретена (п'яті) прив'яжіть бавовняну нитку, довжиною приблизно 50 см. Далі зробіть їй кілька витків за годинниковою стрілкою і закріпіть ковзаючим вузлом.
3
Витягніть з куделі трохи вовни і з'єднайте її з бавовняної ниткою. Для цього розтягніть волокна шести і скрутіть разом з ниткою, веретено при цьому поверніть кілька разів за годинниковою стрілкою.
4
Тепер приступайте до прядіння. Тримайте веретено трьома пальцями за верхню частину (носок) правою рукою, можна лівою, кому як зручніше, і обертайте його за годинниковою стрілкою. Одночасно 2-3 пальцями іншою рукою рівномірно витягайте шерсть з куделі.
5
Будьте уважні, нитка завжди повинна бути з'єднана з куделею. Якщо вона порветься, то усунете обрив, наклавши волокна один на одного і зробивши кілька витків веретеном .
6
Після того, як вийде скручена довга нитка, її намотайте на веретено. Для цього зніміть петлю вузла, накрутите пряжу і знову закріпіть ковзаючим вузлом. Продовжуйте так прясти доти, поки на веретені не утворюється великий моток і працювати з ним стане незручно. Змотайте нитки в клубок і починайте прясти знову.
Зверніть увагу
Прядіння веретеном вимагає вправності, яка виробляється з часом. Тому не впадайте у відчай, якщо спочатку нитка буде нерівна. Вчитися прясти краще на овечої вовни, так вона добре тягнеться з куделі. Надалі нескладно буде оволодіти технікою прядіння і кролячого пуху.
Корисна порада
Якщо у вас немає веретена, то можна взяти звичайний олівець, зробити кругову надсечку на одному з кінців і прив'язати бавовняну нітку.Еслі закріпити вантаж в нижній частині веретена, то прясти стане набагато зручніше.
Сучасним дівчатам буде цікаво дізнатися, що колись прядка супроводжувала жінку буквально з народження. За прядением проходили довгі зимові та осінні вечори. Зараз це призабуте майстерність знову стає популярним, і багатьом цікаво навчитися прясти. Один із способів прядіння - прядіння вручну на прялке і з веретеном.
Вам знадобиться
  • - прядка;
  • - веретено;
  • - шерсть;
  • - дві гребінки для вовни.
Інструкція
1
Куделя або шерсть потрібно попередньо підготувати до прядіння - перебрати її, видалити сміття і розчесати. Шерсть зручніше розчісувати спеціальними гребінками для прочісування вовни - на одну покладіть невеликий шматок вовни, а другий прочісуйте. Робіть це до тих пір, поки вся шерсть не опиниться на одній гребінці. Якщо шерсть готова, то окремі шерстинки будуть легко витягатися із загальної кудели.
2
Готову шерсть потім прив'яжіть до стійки прядки. Якщо її немає, то до будь ціпку, яку потрібно просто закріпити мотузкою на спинці стільця. Цього буде достатньо для того, щоб навчитися прясти. Сядьте на стілець таким чином, щоб кужіль опинилася під лівою рукою.
3
Для закріплення нитки на веретені трьома пальцями лівої руки витягніть з куделі невелику смужку вовни, не відриваючи її при цьому від загальної маси. Скрутіть смужку в нитку і прив'яжіть до шкарпетки веретена.
4
Починайте прясти. Витягайте з куделі волокна трьома пальцями лівої руки, обертаючи при цьому веретено за годинниковою стрілкою трьома пальцями правої руки. На перших порах нитка не буде рівною, однак, зараз найголовніше - це не допускати її переривання.
5
Після того, як нитка досягне в довжину 50 см, відв'яжіть її від веретена і намотайте тугіше в середній його частині. Зробіть вузол і петлею намотайте нитку на носок веретена. Після цього продовжите прядіння. Витягайте нитку, намагаючись робити її рівною, і намотуйте її на веретено.
6
Коли нитка стане довгою, намотайте її на пальці лівої руки, а з пальців перенесіть на веретено описаним вище способом.
7
Після цього продовжуйте прядіння доти, поки вся середня частина веретена не наповниться. Це означає, що нитка можна відірвати і взяти інше веретено або ж змотати нитку з нього в клубок.