Як позбутися від неврозу нав'язливих станів. Як позбутися нав'язливих думок.

Невроз нав'язливих станів відносять до психічних розладів. Виникати він може епізодично або мати хронічний або прогресуючий характер. Проявляється виникненням лякаючих, нав'язливих думок і різними патологічними фобіями.
Інструкція
1
Нав'язливі стану діляться на дві категорії. Перша з них те саме ритуалу. Приміром, ви звикли щоразу, подумавши про щось неприємному для вас, спльовувати через ліве плече. І через деякий час помічаєте, що у вас з'являються думки про те, що якщо ви цього не виконаєте, то щось нехороше обов'язково трапитися. Друга категорія має особливість зосереджувати думки навколо однієї певної теми.
2
Не намагайтеся відганяти від себе неприємні думки. Вони неодмінно повернутися знову. Перепрограмуйте свою свідомість. Спробуйте повернути ситуацію на користь собі. Для цього частіше думайте про те позитивному, що сталося у вашому житті.
3
Чи не докоряйте собі за те, що ви думаєте про щось негативному. Велика різниця полягає в тому, щоб думати про щось, можливо, аморальній і не здійснювати цього і в тому, щоб здійснити таке діяння.
4
Не бійтеся, що в якийсь момент ви можете зірватися і втілити негативні думки в життя. У людини існує своя шкала моральних цінностей. І якщо ви часто думаєте про щось погане, але при цьому реально розумієте всі наслідки подібного кроку, то ймовірність виконання цього негативу вами незначна.
5
Врахуйте, що не варто витрачати роки на те, щоб подолати вашу ритуальну звичку. Якщо вона вселяє вам занепокоєння і погано впливає на стан нервової системи, краще потратьте всього кілька годин на спілкування з психологом.
6
Можливо, вам доведеться пройти когнітивно поведінкову терапію. Вона полягає в тому, що хворому пояснюють різницю між обгрунтованими і викликаними його станом страхами. І потім, на прикладі людини, яка є авторитетом для пацієнта, показують, як повинен вести себе в подібних випадках здорова людина.
7
При наявності депресії або вираженої тривоги, зверніться до психотерапевта, який допоможе зняти ваш стан за допомогою медикаментозного лікування. Для цього застосовують антидепресанти. А при хронічних формах - атипові антипсихотики.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=OdeFfoKeRLI
Зверніть увагу
Так що ж це за хвороба така - невроз? Які його причини? Які існують ознаки неврозу? І як позбутися від нього? Основною ознакою неврозу є наявність неусвідомлюваного всередині особистісного конфлікту. Зовнішні прояви неврозу можуть нагадувати ознаки різних захворювань, при цьому невроз не супроводжується ушкодженнями внутрішніх органів людини.
Корисна порада
Як позбутися від неврозу народними засобами. Невроз - це порушення роботи нервової системи, викликане впливом дратівливих чинників. До таких факторів можна віднести і перевтома, і ускладнення після перенесених захворювань, і екологічний стан навколишнього середовища, і пр. Існує декілька форм неврозів, що відрізняються тяжкістю симптомів: - неврастенія - початкова стадія неврозу, що характеризує підвищеною збудливістю, порушенням сну, слабкістю організму, неуважністю .
Нав'язливі стану виявлятися у вигляді синдромів деяких психічних захворювань або органічних травм мозку, а в легкій формі можуть бути самостійними відхиленнями. І якщо в першому випадку людина відразу знаходиться під наглядом лікаря, другий випадок частіше залишається без уваги. Внаслідок ігнорування нав'язливих станів виникає супутня дратівливість, порушення уваги і т.д. За статистикою, люди вичікують 7-8 років, перш ніж звертаються до лікаря. Може, краще почати діяти відразу?
Вам знадобиться
  • Консультація лікаря
  • Психотерапія
  • Коригування режиму
Інструкція
1
Міняйте режим, спосіб життя, зміцнюйте організм. Нав'язливих станів схильні люди розумового типу (за класифікацією І. П. Павлова), астенічні, ослаблені після перенесених хвороб, інтоксикацій. Нав'язливі стани легко виникають після сильних стресів, психотравмуючих ситуацій, не кажучи вже про спадкової схильності до психічних захворювань або про травми головного мозку. Тому рекомендується нормування режиму праці та відпочинку, загальнозміцнюючі фізичні і водні процедури, активний відпочинок - піші та вело- прогулянки, свіже повітря.
2
Навчайтеся методам релаксації. Використовуйте музику, інші види артерапіі, воду, пісок, масаж, спілкування з тваринами, якщо можна. Вводите в своє життя більше приємних і радісних моментів. Займіть позицію творця власної долі, життя і здоров'я.
3
Звертайтеся до фахівців, проходите курс психотерапії. Прояв нав'язливих станів може бути різним - і думки, і спогади, і страхи, і дії і т.д. Зазвичай людина добре усвідомлює їх присутність і чужорідність, але не в силах самостійно позбутися. Так як нав'язливі стани, а особливо нав'язливі дії, являють собою форму зниження психічного, внутрішньої напруги, зменшення страхів, то розумніше використовувати арсенал психотерапевтичних прийомів для цих же цілей. Вважається успішної когнітивно-поведінкова терапія, психоаналіз, гіпнотерапія. Можна застосовувати й інші напрямки психотерапії, головне, знайдіть професіонала, лікаря-психіатра чи психотерапевта. Пам'ятайте, що в нашій країні в компетенцію психологів лікування не входить!
4
Проходьте медикаментозне лікування, якщо воно вам прописано. Але пам'ятайте, що настійно рекомендується поєднувати різні види лікування для досягнення і закріплення результату. Вживання сучасних седативних або тонізуючих засобів повинно проходити під контролем лікаря і тільки відповідно з клінічною картиною неврозу.
5
Більше спілкуйтеся з цікавими людьми, включайтеся в групи за інтересами, заводите нові знайомства, обмінюйтеся досвідом і вміннями з іншими людьми. Це додасть вам сил, переключить увагу, доставить душевне задоволення, нарешті. Якщо ви занадто втомлюєтеся від спілкування з іншими людьми, які не примушуйте себе, шукайте інші види самореалізації.
Зверніть увагу
Щоб упевнитися, що за вашими страхами і переживаннями захований жалюгідний привід - подивіться наглядово, чи допомагає вашій настирливому страху одна з 2-х обстановок: А. багато вільного часу або безперервне знаходження будинку, а також приблизно повна розумова незайнятість.
Корисна порада
Яка природа таких думок? З точки зору науки, нав'язливі думки (обсессии) - це невпинне повторення небажаних, уявлень і потягів, сумнівів, бажань, спогадів, страхів, дій, ідей і т.п., від яких не можна позбутися зусиллям волі. Зняття м'язового напруги, повне розслаблення тіла зменшує тривожність і сприяє позбавленню від страхів, і, відповідно, в більшості випадків знижується інтенсивність нав'язливих думок.