Як витягти людину з депресії. Як допомогти людині в депресії.

Якщо ви помітили, що ваш близька людина перестав отримувати задоволення від життя, втратив інтерес до всього що відбувається навколо, відчуває себе пригнобленим і одиноким, то вам просто необхідно надати йому допомогу. Така хандра іменується депресією, і в більшості випадків допомогти впоратися з нею самостійно цілком реально.
Інструкція
1
Перше, що потрібно зробити, - вислухати! Якщо ви помітили симптоми депресії у вашого близького людини, не чекайте, коли він звернутися до вас, а почніть розмову самі. Дізнайтеся, що його тривожить, коли і через що людина відчула себе погано. Якщо визначити причину депресії , то набагато легше буде з нею боротися.
2
Зробіть все можливе для того, щоб створити комфортну обстановку для людини, перебуває в пригніченому стані. Якщо саму причину депресії усунути з об'єктивних причин неможливо, то спробуйте зробити так, щоб ніщо про неї не нагадувало. І ні в якому разі не варто говорити про незначність ситуації, простоті вирішення проблеми, адже це може тільки погіршити ситуацію.
3
Не пропонуйте готових рішень по усуненню проблеми, а просто допоможіть вашому близькій знайти вихід із ситуації самостійно, злегка підштовхнувши його до цього.
4
Залучіть людини в активну діяльність. Запросіть його поплавати в басейні або запропонуйте зробити разом зарядку, поїдьте разом на рибалку, полювання, в ліс за грибами. Свіже повітря і фізичні навантаження допомагають впоратися з депресією.
5
Захопився близького людини чимось цікавим. Адже ви, безумовно, знаєте, що він любить, яка діяльність може доставити йому найбільше задоволення. Запропонуйте пробігтися по магазинах, зайнятися рукоділлям, сходити в музей. Варіантів безліч, а ваш вибір буде залежати тільки від вашої фантазії і переваг людини, що знаходиться в депресії .
6
Якщо людина не хоче вам відкриватися, то придбайте пляшку хорошого вина і коробку цукерок. Алкоголь допоможе йому трохи розслабитися і довіритися вам, а солодощі піднімуть настрій. Головне, не перестарайтеся, адже вживання спиртного і цукру в великих кількостях може згубно вплинути на здоров'я.
Корисна порада
Якщо ваша допомога виявляється марною, спробуйте переконати хворого звернутися за допомогою до лікаря-психотерапевта.