Як зігнути гіпсокартон.

Гіпсокартон дуже люблять дизайнери та будівельники. З нього можна робити найрізноманітніші криволінійні форми, що дозволяє втілити в інтер'єрі найсміливіші ідеї. Згинання гіпсокартону має деяку специфіку, яку обов'язково варто враховувати.
Інструкція
1
Для створення кривих поверхонь зазвичай використовують гіпсокартон різної товщини шириною не більше 60 см. Чим тонше лист, тим більше можна його зігнути і при цьому не зламати. В сухому вигляді лист можна зігнути в дуже обмежених межах. Лист товщиною 6,5 мм можна зігнути вже при радіусі криволінійної поверхні до 1000 мм, в той час як аркуш товщиною 12,5 мм можна зігнути в радіусі 2700 мм. Однак, якщо лист зволожити, цей радіус значно зменшується: лист товщиною 6,5 зігнеться при радіусі до 300 мм, а лист товщиною 12,5 мм - при 1000 мм.
2
Способів згинання багато. Найпростіший спосіб годиться, якщо вам потрібна викривлена площину довільної форми для створення ступенів на стелі. Для цього просто змочіть лист гіпсокартону потрібної ширина, покладіть його краю на підставки, щоб середина провисала, а на середину покладіть будь-який вантаж. Під його вагою гіпсокартонний лист прогнеться. Такий гіпсокартон можна монтувати навіть у вологому стані.
3
Якщо вам потрібна рівна арка, то цей спосіб не згодиться, оскільки лист прийме довільну форму. Спочатку виготовте форму-шаблон. Його можна виготовити з будь-якого матеріалу, будь-то ДСП або фанера. Радіус шаблону повинен бути трохи менше ніж радіус потрібного вигину. Найчастіше шаблон роблять з того ж гіпсокартону. Якщо потрібні кілька арок за раз, то один лист накладають на шаблон, обмотують його скотчем від одного кінця до іншого і знімають, прибираючи до повного висихання. Аналогічним чином поступають і з іншими листами.
4
Але як же зігнути лист, щоб він не зламався? Для цього буде потрібно спеціальний голчастий валик або шило, вода і ганчір'я. Голчастим валиком кілька разів прокочують в тому місці, де буде вигин, потім лист перевертають і рясно змочують водою, головне дивитися, щоб лист не просочився наскрізь. Потім лист гіпсокартону кладуть мокрою стороною вгору і закріплюють, щоб він не випростався. Так залишають до повного висихання. Не забудьте, що перфорована сторона повинна бути всередині вигину, а не зовні.
Корисна порада
Майте на увазі, що гіпсокартонний лист можна зігнути лише вздовж, але ніяк не впоперек.