Як приймати спіруліну. спіруліна Як приймати.

Спіралеподібна синьо-зелена водорість спіруліна цілком виправдовує свою назву. Це скручений в спіраль водна рослина є воістину цінним білковим продуктом, що становлять основу раціону деяких племен Африки і Південної Америки. Європейському ж людині спіруліна більше відома в якості харчової добавки, що володіє масою корисних речовин.
Інструкція
1
В спіруліни міститься вітаміни А, Е, С, а також оптимальне поєднання вітамінів групи В. Спирулина багата кальцієм, фосфором, залізом, цинком, магнієм, натрієм, калієм, марганцем, молібденом і міддю. Ця водорість насичена пігментами - каротиноїдом, фікаціаніном, хлорофілом, а також жирними кислотами - омега-3 і омега-6. Такий склад здатний відновити обмін речовин і порушені функції багатьох систем організму.
2
Але основна перевага спіруліни у великому вмісті білка (близько 70%), в якому присутні всі незамінні амінокислоти. Вони не здатні утворюватися в організмі самостійно, тому потреба в них заповнюється виключно за рахунок харчування. За участю амінокислот відбувається утворення всіх клітин, тканин, м'язів і сухожиль. Саме тому спіруліна має широкий спектр застосування, не тільки в профілактиці, але і лікуванні.
3
Завдяки вітамінно-мінеральному складу спіруліну можна приймати для підтримки природної краси - пружності шкіри, блиску волосся і нормального стану нігтів. Профілактичні дози спіруліни - 1-3 г щоденно протягом 1 місяця. Крім профілактики спіруліну використовують у лікуванні шкірних хвороб і опіків. Для лікування дозування збільшують до 5 г.
4
Завдяки ранозагоювальну і антиоксидантним властивостям спіруліну застосовують у лікуванні виразкової хвороби, усіх шлунково-кишкових хвороб, в дієтотерапії. При схильності до запорів приймати спіруліну необхідно натщесерце з великою кількістю води. При проносах спіруліну приймають під час або після їди і запивають невеликою кількістю води.
5
У педіатрії спіруліну призначають для зміцнення імунітету, профілактики та лікування анемії, як допоміжний засіб лікування хвороб шлунка і кишечника, атопічного дерматиту та бронхіальної астми. Дитяча дозування становить від 0,5 до 3 грам залежно від віку.
6
Спирулина здатна виводити з організму солі важких металів, радіонукліди, токсини. Завдяки цьому її підвищені дозування (5 г) активно застосовують у лікуванні опромінень.
7
В дозуванні 1-3 г спіруліну призначають при лікуванні серцево-судинних захворюваннях, цукровому діабеті, ожирінні, захворюваннях шлунково-кишкового тракту, лікуванні та профілактики анемії (особливо дітям і в період вагітності).
Зверніть увагу
Спіруліну випускають у таблетках, капсулах, порошку, у складі енергетичних батончиків, добовий прийом яких визначається вмістом в них спіруліни в грамах. Доросла щоденне дозування спіруліни становить 1-3 г, дитяча - 0,5-3 грами. При лікуванні можна використовувати збільшені дози. Профілактичний і лікувальний курс застосування спіруліни становить 30 днів.
Корисна порада
Не варто приймати спіруліну у великих дозах при хворобах нирок і подагрі.
Спирулина являє собою своєрідну водорість, яка посіла перше місце на світовому ринку завдяки своїм поживним якостям і лікувальній дії. Спіруліна по праву вважається ідеальною харчовою добавкою, призначеною для ослаблених людей, спортсменів, вегетаріанців, літніх людей, молоді та дітей. Так як же вирощувати спіруліну?
Інструкція
1
Вирощують спіруліну в невеликому басейні, який необхідно побудувати згідно з деякими інструкцій. Для цього можна використовувати цеглу, дошки, шлакобетонові блоки. Розмір басейну повинен становити 2х8 метрів. Ретельно вирівняйте дно і застеліть щільною плівкою. Якщо в грунті є терміти, під плівку басейну насипте сантиметровий шар попелу. Встановіть дуги, зроблені із залізних прутів, вони можуть бути напівкруглими або трикутними.
2
Вода для вирощування спіруліни повинна бути придатною для пиття, бажано з низьким вмістом кальцію. Можна використовувати злегка солону воду. Якщо використовується дуже м'яка вода, додайте хлорид кальцію. Рідина, що використовується для вирощування даного виду водоростей, повинна забезпечувати їх необхідними хімічними елементами. Рівень лужності повинен бути між 8 і 11.
3
Температура того середовища, в якій вирощується спіруліна, має прямий вплив на швидкість її зростання. Дана водорість дуже стійка до зниження температур до трьох градусів вище нуля. При температурі вище двадцяти градусів починається активний ріст водоростей. А при 35-37 градусах - досягає свого максимуму (більш висока температура веде до загибелі рослини). Різка зміна або зниження температури значно знижують врожайність.
4
Рекомендується два-чотири рази на день акуратно перемішувати спіруліну в басейні. Надмірне перемішування може пошкодити водорості або їх фрагменти, видимі тільки під мікроскопом, це викличе утворення піни на поверхні води. Для цього можна використовувати акваріумний електричний насос. В акваріумах менше 100 літрів використовуйте компресор, який перемішує культуру повітряними бульбашками.
5
Залежно від початкового об'єму спіруліни, її перша фаза зростання займає від однієї до чотирьох тижнів. Потім систематично розбавляйте культуру, подвоюючи її обсяг (коли прозорість стане менше трьох сантиметрів).