Як зробити сеноізмельчітель.

Для полегшення праці при веденні домашнього господарства потрібно різне обладнання: зернодробарка, сеноізмельчітель , екструдер, ємності для приготування корму і т.д. Якщо подвір'ї невелике, то придбання його може сильно вдарити по бюджету родини, та й окупність буде достатньо довгою. На допомогу прийде власноруч виготовлена техніка. Для сеноізмельчітеля буде потрібно не так багато деталей.
Вам знадобиться
  • - ємність 40-40 см;
  • - дошка;
  • - брусок;
  • - саморізи;
  • - ножовочное полотно ;
  • - електродриль;
  • - косинці-упори
Інструкція
1
Візьміть цілу і важку ємність, від її діаметра залежати будуть всі інші розміри конструкції. Це може бути невисока металева або пластикова бочка діаметром 30-40 см. Сюди буде збиратися подрібнений продукт.
2
Виготовте кришку. Вона являє собою три дводюймовим дошки, розмірами 150x450 мм. Дошки слід добре підготувати і скласти в квадрат. Всю конструкцію зберіть за допомогою двох напрямних брусків розміром 50х50 мм, покладених уздовж сторін квадрата, перпендикулярно торцях. Дошки прикріпіть до них саморізами 70 мм, по 2 на кожну дошку.
3
Приготуйте подрібнювач. Для леза візьміть полотно пилки по дереву. Потрібна хороша сталь. Шматок полотна приблизно 250 мм заточите на шліфувальному колі, в центрі просвердлите отвір 7 мм. Ніж прикріпіть на шпильку за допомогою гайок. Його довжина 150 мм, з одного боку наріжте різьбу М6.
4
Візьміть в якості двигуна електричну дриль. Вона повинна бути потужною і надійною, ширвжиток не підійде.
5
Зробіть фрезою в центрі кришки (центральна дошка) отвір під дриль. Діаметр отвору виберіть конструктивно - потрібно, щоб патрон вільно проходив в отвір. До отвору прикріпіть комір, який являє собою відповідний відрізок пластикової труби. Діаметр труби виберіть таким чином, щоб дриль щільно вставлялася в комір, як пістолет в кобуру. Конструкція повинна бути жорсткою, а труба досить тонкої (3-5 мм), щоб стінки могли деформуватися, приймаючи форму корпусу дриля. Комір висотою 120-150 мм прикріпіть до центральної дошці за допомогою трьох косинців зі сталі та трьох гвинтів з кожного боку, гайки накрутите із зовнішнього боку коміра. Вийде Y-образне кріплення.
6
Зробіть фрезою отвір для прийому матеріалів для подрібнення. Розмір отвору виберіть конструктивно - зовнішній край отвору повинен стосуватися в одній точці зовнішнього діаметра коміра, а в іншій - бути трохи менше довжини ножа. Рекомендований діаметр отвору для прийому сіна - близько 80 мм. Довжина ножа, діаметр приймального отвори - речі взаємопов'язані. Збільшення відступу від центру дошки або збільшення діаметра приймального отвори веде до збільшення довжини ножа.
7
Прикріпіть кришку на бочці чотирма косинцями-упорами, які центруют і утримують кришку на бочці виключаючи будь-які рухи під час роботи. Закріпіть косинці в кришці саморізами 40 мм.
8
Зберіть конструкцію. Встановіть кришку на бочку. Дриль вставте в комір вниз до упору. Якщо дриль прослизає, то корпус обмотайте тефлоновій стрічкою для гідроізоляції сантехніки або ізоляційною стрічкою. Знизу кришки вставте в патрон дриля шнек (шпильку) з ножем. Закрийте кришку. Перевірте конструкцію на стійкість і проводите тестовий помел. До отвору для подачі матеріалу прикріпіть аналогічний комір, але меншого діаметра.
Зверніть увагу
Уважно поставтеся до техніки безпеки. Матеріал для подрібнення подавайте тільки за допомогою брезентових рукавиць. Подрібнювач повинен стояти на сухому місці і харчуватися від заземленої лінії електроживлення.