Як залити фундамент під будинок. Як в'язати арматуру для фундаменту.

Фундамент є запорукою фортеці і довговічності всього будови. При заливанні фундаменту не можна економити на його вартості, а також потрібно враховувати різновид грунту, на якому ви плануєте поставити будова. Краще, якщо це будуть тверді грунтові породи. Але в деяких випадках доводиться ставити будівлю на торф'яних ділянках або на м'яких грунтах. Тоді заливці фундаменту потрібно приділити максимальну кількість сил, коштів і часу.
Вам знадобиться
  • - щебінь
  • - пісок
  • - цемент
  • - вода
  • - дошки
  • - цвяхи
  • - арматура
  • - бетономішалка
Інструкція
1
На нестійкому ґрунті зазвичай ллють стрічковий фундамент. Заливка фундаменту - це остаточний етап в його побудові. Спочатку, після розмітки фундаменту, потрібно вирити траншею. Чим нестійкою грунт, тим глибше повинна бути глибина траншеї. Потім потрібно поставити опалубку, зміцнити її з усіх сторін розпірками. На низ опалубки насипати піщану подушку. На пісок - шар щебеню або гравію. Все це пролити водою і утрамбувати. Все, «подушка» готова.
2
Зробити всередині опалубки каркас з арматури, міцно закріпити його.
3
Вибрати спосіб заливки фундаменту. Є два варіанти: купити готовий розчин, привезений міксером, або виготовити розчин самим. Переваги покупки готового розчину: швидкість, менше витрачених сил і економія часу. Недолік - велика вартість у порівнянні з заливкою вручну. Перевага замішування розчину самостійно: менша вартість. Недолік: багато витраченого часу і сил.
4
Для приготування розчину знадобляться: бетономішалка, пісок (річковий), щебінь, цемент (краще марку 400), вода. Замішуючи бетон потрібно дотримуватися точні пропорції. Для міцного фундаменту підійдуть такі: 1 частина цементу, 3-4 частини піску, 3-4 частини гравію або щебеню. Воду наливати поступово, щоб отримати густоту сметани. Виливши розчин, потрібно його добре утрамбувати. У домашніх умовах підійде звичайна сапка. Робиться це для того, щоб усередині не було пухирців, інакше навіть найміцніший бетон буде схильний разрушенію.Еслі немає бетономішалки, можна розвести бетонну суміш в будь-якої ємності, але цей процес буде дуже трудомісткий, займе більше часу і відніме багато сил, а якість бетону буде набагато гірше. Якщо замішувати в бетономішалці, якість бетону таке ж, як в заводських умовах.
5
Через тиждень після заливки фундаменту можна викладати кілька рядів цегли. Остаточну твердість фундамент придбає через місяць, а фортеця - через три місяці.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=2OOY5vYyNhM
Зверніть увагу
Для того щоб залити фундамент стрічкового типу, знадобиться бетонний розчин марки не нижче 200М. Оптимально використовувати бетонну суміш марки 400М. Для самостійного приготування розчину знадобиться якісний цемент, пісок дрібної фракції, вода, досвід і вправність.
Корисна порада
При заливанні фундаменту необхідно трамбувати цементний розчин і всередині цементної маси для видалення повітряних кишень. Поливати щойно залитий фундамент водою якщо жарко і накривати фундамент якщо сиро. Дайте затвердіти вашому фундаменту не менше, ніж три тижні при гарній погоді, інакше потім може виникнути необхідність ремонту фундаменту, що дуже дорого.