Як рубати зруб.

Будинки з зрубів будуються здавна, особливо на нашій землі, де з лісами ніколи не було проблем. На сьогоднішній день зруби стають основою більшості малоповерхових будинків.
Інструкція
1
По конструкції зруби - це укладені один на одного вінці. Вінець - це один ряд колод, скріплених шляхом замкових з'єднань перпендикулярно один до одного. Колоди можуть бути звичайними і оциліндрованнимі. Перевага оциліндрованих колод в тому, що вони набагато рівніше, а значить теплоізоляція у таких зрубів набагато краще. Діаметр колоди в будь-якому випадку повинен бути в межах 20-25 см. Знизу їх обтісують на 1 кант, щоб вони щільніше лягали на фундамент і один на одного і при цьому не скочувалися. Ширина канта колод нижнього вінця повинна бути широкою - не менше 15 см. При початку рубки зрубу вологість колод повинна бути не менше 85%, так як вони менш деформуються в процесі відстоювання. Щоб уникнути деформаційних тріщин, в колодах роблять штучні тріщини внизу кожної колоди.
2
Рубка стін зрубу починається з окладного вінця, який роблять з товстих колод, стісуючи канти зсередини і знизу. При укладанні наступних вінців проміжки між ними прокладають клоччям. Якщо зруб робиться з оциліндрованих колод, то проміжки між вінцями не більше 2-5 мм, що дозволяє використовувати рулонну клоччя. Над майбутніми прорізами залишають зазори не менше 10 см з розрахунком на усадку зрубу.
3
Там, де будуть віконні та дверні прорізи, прорубують невеликі отвори відразу після укладання вінців. Це роблять для нормальної вентиляції, інакше в процесі вистоювання зрубу всередині з'явиться цвіль, яка стане бідою майбутніх мешканців.
4
Зверху зрубу монтують крокви з латами, а також каркас фронтонів і накривають їх тимчасовим матеріалом - руберойдом.
5
Закінчивши роботи по створенню зрубу, його залишають на 1 рік, за який колоди висохнуть і усядут відносно один одного. Після закінчення цього часу шви між колодами конопатят, колоди шліфують, ставлять постійну покрівлю, монтують вікна та двері. Іноді зруб робиться не так на фундаменті, а на спеціальній будмайданчику. Для перевезення зрубу на постійне місце кожну колоду нумерують, відзначаючи сторону світла і номер вінця. Потім зруб розбирають і відвозять туди, де вже підготовлений фундамент під будинок і вже на місці знову збирають.
6
Шви між колодами конопатят 2 рази. Перший раз після будівлі будинку. Другий через один-півтора.
Будинок з дерева - це нагальна потреба в екологічно чистому і здоровому житло. Зруб є запорукою високої якості життя і все більше людей віддають свою перевагу цьому виду житла.
Вам знадобиться
  • сокиру, рулетка
Інструкція
1
Проведіть розмітку колод. Колоду, яке має у вершині найменший діаметр, розмічають першим. «Лапа» цього колоди буде еталоном для всіх інших. Проявляйте старанність і уважність, від цього залежить надалі вертикальність кутів і герметичність зрубу. Зруб «в лапу» від зрубу «в чашу» відрізняється тим, що у нього колоди не виходять за межі кутів. Рубка «в лапу» може бути простою, при цьому застосовуються вставні шипи, або складною, при цьому застосовуються корінні шипи. Останній метод вимагає особливої майстерності тесляра, на відміну від зрубу «в чашу».
2
Обтешіте кант, що знаходиться на внутрішній стороні зрубу, по всій довжині колоди, протилежний - на довжину в 1,5 - 2 розміри бревна.Следует докладніше зупинитися на деяких специфічних термінах, які застосовують будівельники при вирубуванні «в лапу ». «Бовдур» - кінець колоди, який обтесаний з двох паралельних сторін. «Щоки» - площині, що вийшли при цьому. «Обзол» - опукла поверхня, котра не піддається обработке.Оставшіеся два канта, слід обтесати на довжину, яка трохи перевищує діаметр самого колоди. Всі інші колоди зрубу обробіть також. Після цього виконайте їх підгонку і зберіть весь зруб неподалік від фундамента.Оставьте зруб на кілька місяців для просушки. Після поставте його на фундамент, укладаючи між колод утеплювач. Скріпіть колоди, використовуючи вставні шипи. Проконопатьте зруб і залиште його ще на один рік для усадки, потім ще раз виконаєте конопатку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=a0Bwq6DtLt4