Як замазувати шви плитки. Як замазати шви між плиткою.

Зовнішній вигляд вашої плитки залежить не тільки від того, наскільки красива сама плитка. І навіть не тільки від того, наскільки рівно вона укладена. Неакуратні, нерівні міжплиткові шви здатні зіпсувати враження навіть від найдорожчою плитки . Робота з затирання швів не вимагає досвіду і професіоналізму. При наявності вільного часу, терпіння і акуратності замазати шви плитки може практично будь-яка людина.
Вам знадобиться
  • - ніж;
  • - гумовий шпатель;
  • - губка;
  • - ганчірки;
  • - металевий шпатель;
  • - плоскогубці або кліщі
Інструкція
1
Акуратно видаліть залишки засохлого клею за допомогою металевого шпателя.
2
Видаліть розділові «хрестики», розташовані між плитками, за допомогою гострого ножа. Для цього піддіньте «хрестик» кінчиком ножа, а потім витягніть плоскогубцями або кліщами. Виконувати цю роботу потрібно дуже акуратно, щоб не пошкодити емаль, яка покриває плитку.
3
Ретельно промийте плитку водою. Витріть за допомогою ганчірок і залиште на 35-45 хвилин до повного висихання.
4
Приготуйте розчин для замазки. Слід врахувати, що розчин для затирання швів повинен бути середньої консистенції. Занадто рідкий розчин потребують додаткового часу для висихання, до того ж згодом він може швидко розтріскатися. Густий розчин засохне вже через кілька хвилин, і ви не встигнете закінчити розпочату роботу.
5
Виробляти замазку швів плитки рекомендується невеликими ділянками за допомогою гумового шпателя. Виберіть фрагмент поверхні і нанесіть на неї затірку. Рекомендований розмір фрагмента - 2 кв.м. Після того як затирка на даній ділянці початку тверднути, протріть плитку сухою ганчіркою і розгладьте шви вологою губкою. Повторіть аналогічну операцію з наступним ділянкою плитки . Обробіть всю поверхню плитки і ще раз протріть її сухою ганчіркою.
6
Через добу після замазки швів ретельно помийте плитку.
7
Рельєфну пористу плитку рекомендується затирати НЕ шпателем, а рукою. Надіньте гумову рукавичку і зробіть затірку пальцем. Відразу після цього акуратно змийте залишки затірки. Робота з цим видом плитки вимагає граничної акуратності і великій швидкості. При повільній і неакуратної затирці ви можете зіпсувати плитку т.к. розчин міцно в'їсться в її пори.
Корисна порада
При виборі розчину для затирання швів необхідно звернути увагу на те, для замазування швів якої ширини він призначений. Деякі розчини можуть розтріскатися при нанесенні їх на занадто широкі шви.
Часто для обробки господарських приміщень використовується керамічна плитка. Щоб не зіпсувати зовнішній вигляд подібного оформлення неякісними міжплиточних швами, необхідно правильно вибрати клас затирки та ознайомитися з правилами її нанесення.
Вам знадобиться
  • - затирка
  • - шпатель
  • - вода
  • - малярний скотч
Інструкція
1
Виберіть тип затірки. Якщо ви збираєтеся закладати шви у ванній кімнаті або кухні, то візьміть ту затірку з цементу, в яку додані полімерні присадки. Оскільки саме оскільки саме такий матеріал особливо стійкий до впливу вологи і агресивних рідин.
2
Для затірки ділянок, що витримують інтенсивні навантаження на стіни і підлогу, використовуйте матеріал з профільними присадками. Шов, оброблений таким розчином, буде несприйнятливий до пошкоджень.
3
Налийте в ємність злегка теплу воду і всипте в неї затирочні суміш. Обов'язково дотримуйтесь пропорції, зазначені в інструкції. Ретельно розмішайте суміш за допомогою міксера або вручну до отримання однорідного стану.
4
Плиткові шви полийте водою, щоб запобігти вбирання рідини з затірки торцями плитки. Наносите суміш на шви на гладилки або спеціального шпателя.
5
зскрібати зайву суміш шпателем і знову наносите на шов. Дайте заповненим швах висохнути. Потім омийте поверхню облицювання. Залишки розчину акуратно зскребете з торців плитки.
6
Через годину після висихання затирочної суміші зачистите облицювання кераміки губкою. Рекомендується регулярно обробляти всі шви захисними рідинами.
7
При використанні силікону, який заповнює шви , створюючи влагоустойчивий якісний шар, ви отримаєте обробку, яка ніколи не розтріскається. Приготуйте шви до роботи, заклеївши їх торці по всій довжині спеціальним скотчем, який прискорить процес нанесення складу і закриє лицьову сторону плиток від розлучень.
8
Герметик наносите в міжплиточний шов, залишаючи невеликий запас. Старанно вводите силікон рівним шаром, ні в якому разі не залишайте порожнечі.
9
Розрівнюйте нанесений матеріал шпателем, щоб надати нанесеному шву завершений вигляд. Відірвіть малярний скотч і за допомогою м'якої папери зніміть надлишки затірки.