Як побороти недовірливість.

Недовірливий людина перебуває в постійній напрузі. Ще б пак, адже в будь фразі, зверненої до нього, він шукає підступ. Почуття помисливості змушує свою жертву вважати, що оточуючі тільки й зайняті тим, що відзначають його помилки і промахи. Безумовно, такій людині дуже важко досягти душевної рівноваги і в повну силу насолоджуватися життям.
Інструкція
1
Щоб позбутися недовірливості, потрібно насамперед з'ясувати причину її виникнення. Психологи вважають, що одна з основних - неправильні батьківські установки. Постійні заборони, покарання, навішування негативних ярликів можуть призвести до того, що дитина буде почувати себе без вини винуватим в будь-якій ситуації. Коли батьки ставлять на перше місце думка оточуючих, забуваючи про інтереси і переживаннях дитини, постійно зупиняють його, без пояснень змушують вести себе тим чи іншим способом, ймовірність того, що з маленького чоловічка виросте недовірливий і невпевнений у собі дорослий, збільшується. Інша причина - сильні негативні переживання, з якими довелося зіткнутися людині. Одного разу переживши значну втрату, зрада, моральне чи фізичне насильство, він буде намагатися уникнути повторення всіма силами, що називається, «дути на воду».
2
Вчіться абстрагуватися від ситуації. Коли вам здається, що вас незаслужено образили або зачепили, спробуйте поглянути на подію з боку. Чи справді собеднік мав наміру образити вас або поставити в незручне становище? У більшості випадків, ваші переживання викликані підвищеною чутливістю до думки інших людей. Але ж навіть найнеприємніші і невтішні слова - лише суб'єктивна думка окремо взятої людини. Постарайтеся пропускати неконструктивну критику мимо вух. Пам'ятайте, що ви - унікальна особистість, тому маєте право на недоліки, помилки і промахи. А нетактовність співрозмовника, грубість і відсутність виховання - його проблеми.
3
Використовуйте «Я-послання». Особливо важко буває, коли нерозуміння відбувається між близькими людьми. Щоб пояснити ваше бачення ситуації і уникнути її повторень в майбутньому спробуйте застосувати дану методику. Перший ступінь - безоціночне опис поведінки співрозмовника, наприклад: «Коли ти підвищуєш голос ...». Потім перейдіть до констатації власних переживань, використовуючи такі вирази: «Я відчуваю», «Я відчуваю», «Я стаю». Опишіть бажаний розвиток ситуації: «Мені б хотілося, щоб ми могли розмовляти спокійно». І, нарешті, поясніть чому це так важливо для вас.
Зверніть увагу
Помисливість найчастіше не просто затьмарює життя людини, але нерідко паралізує його активність, заважаючи домагатися чого-небудь помітного на життєвому шляху. Як же позбутися від неї? І поступово насиченість ваших переживань стане гаснути, ваша недовірливість буде зменшуватися. - Можна також викласти на папері все те, чого ви побоюєтеся з причини своєї помисливості. Приміром «У мене поколює серце, але все це - нерви, так і доктор говорить».
Корисна порада
І якщо з останньої потрібно боротися за допомогою фахівців: психологів, психоаналітиків, психотерапевтів, - то перше можна спробувати викорінити самостійно. Недовірливість не просто затьмарює життя людини, але і паралізує його активність, заважає добиватися успіхів на своєму шляху, будувати гармонійну особисте життя. Існує ряд способів, за допомогою яких ви можете позбутися від постійного відчуття тривоги за свої здібності, можливості і здоров'я.