Як вивести плями від соснової смоли. плями від смоли.

Збирати гриби, ягоди, кедрові горіхи, дихати свіжим повітрям в лісі - що може бути приємніше для любителя природи. Однак часто після таких прогулянок на одязі виявляються плями від соснової смоли, від яких хочеться позбутися. Зробити це можна кількома способами.
Вам знадобиться
  • - спирт,
  • - бензин,
  • - скипидар,
  • - ніж,
  • - праска,
  • - холодильник.
Інструкція
1
Плями від смоли відносяться до жирових. У них немає чітко виражених кордонів, вони завжди темніше тканини, на якій утворені. Свіжі жирові плями легко видаляються за допомогою бензину або гасу. Однак будьте з цим обережні. Далеко не кожна тканина без втрат перенесе таку чистку. Але є і більш щадний спосіб. Розведіть в бензині біле мило в пропорції 1: 1. Протріть пляму і через годину змийте. Смоляне пляма на вовняних тканинах можна вивести також за допомогою бензину або нашатирного спирту.
2
Якщо пляма свіже, можна спробувати вивести його за допомогою праски. Покладіть забруднений річ між аркушами паперу і пропрасуйте кілька разів, міняючи листи. Також видалити пляму можна за допомогою морозильної камери. Приберіть річ в холодильник, через деякий час смола застигне, і можна буде акуратно відскоблити її.
3
Якщо пляма не свіже, то кілька разів промокніть його скипидаром. Зачекайте, поки смола розчиниться, потім протріть спиртом. Після промийте річ водою. Ще один спосіб видалити засохлу смолу - спробувати відскоблити її. Залийте сумішшю спирту і скипидару 1: 1, пропрасуйте через промокальний папір і витріть насухо.
4
Відомий спосіб позбудеться від смоли на руках - помити їх рослинною олією. Нескладно здогадатися, що це допоможе і в тому випадку, якщо прибрати смолу потрібно з шкіряного вироби. Рослинна олія легко змиється засобом для миття посуду.
5
Збираючись позбутися смоляного плями, в першу чергу визначте структуру тканини або поверхні, яку належить очистити. Якщо тканина тонка, не варто застосовувати такі агресивні способи, як отскабліваніе плями. Якщо ж тканина щільна, можна спробувати різні способи, не боячись зіпсувати річ. Можна прибрати смолу, попередньо заморозивши її в холодильнику, а потім пропрасувати праскою. Ну а якщо пляма так і не бажає зникати, використовуйте гас і спирт.