Як перевірити діод тестером. схема простого пробника для перевірки стабилитрона кс 520 в.

Діод - найпростіше напівпровідниковий пристрій. Використовується для випрямлення змінного струм в постійний, для блокування і обмеження напружень, а також для освітлення та індикації. Перевіряють працездатність діода мультиметром з функцією перевірки діодів.
Інструкція
1
Перед перевіркою елемента, виключіть його з електричної схеми, оскільки зовнішні ланцюги можуть викликати спотворення вимірювань. Перед дотиком висновків елемента і приладу руками торкніться заземлення, щоб зняти накопичився в тілі заряд статичної електрики. Чутливі елементи здатні вийти з ладу навіть від такого заряду. Увімкніть на мультиметри (тестері) функцію перевірки справності діодів.
2
Доторкніться щупами тестера до обох виходів елемента. При цьому важливо дотримати потрібну полярність. Червоний щуп тестера підключайте до позитивного виходу діода (анода), чорний щуп - до негативного висновку (катода). Щоб знайти катод на діод, огляньте уважно обидва виходи елемента. Смужка біля одного з них позначає катод. Не торкайтеся руками металевих частин щупа тестера і висновків діода.
3
Зніміть показання мультиметра. Потім доторкніться червоним щупом приладу до катода, а чорним до анода і зніміть свідчення ще раз. Якщо при першому знятті показань тестер видав значення, близьке до нуля (але не рівне), а при другому зашкалив, діод справний. Якщо тестер зашкалив при обох зняття показань, діод несправний. Відбувся розрив всередині елемента. Якщо при обох зняття показань тестер показав нуль, значить діод замкнуло накоротко.
4
За відсутності цифрового тестера з функцією перевірки діодів, проведіть тестування за допомогою омметра або аналогового (стрілочного) мультиметра. Для цього включіть прилад в режим вимірювання опорів з максимально можливим межею. Підключіть червоний щуп тестера до анода, а чорний до катода перевіряється елемента. Прилад повинен показати незначний опір. Після зміни висновків місцями тестер повинен показати нескінченно великий опір.
5
Для світловипромінювальних діодів правильність підключення і перевірку справності виконують візуально.
Корисна порада
Якщо виявлений несправний діод в діодному мосту, замінюйте весь діодний міст.