Як розводити щурів.

Розведення щурів - справа вкрай відповідальна. Подумайте про те, що в результаті спарювання щурів їх поголів'я у вас вдома збільшиться не на одного-двох малюків. Доведеться шукати хороші руки для 10-15 щурів ят. Якщо ж ви серйозно налаштовані, зверніть увагу на кілька важливих моментів.
Інструкція
1
Щури розмножуються з неймовірною легкістю і швидкістю. Половозрелость їх наступає на п'ятому тижні життя, тому завчасно відокремте самців від самок. Щурам не чуже кровозмішення, тому відокремлюйте і родичів різної статі.
2
У репродуктивному віці у самки тічка повторюється кожні 4-5 днів. Графік течок у кожної самки суто індивідуальний, щоб не заплутатися, відзначайте його на календарі. Зазвичай тічка починається ввечері і триває всю ніч.
3
У віці 18 місяців самки вступають в пору менопаузи, хоча окремі екземпляри можуть продовжувати давати потомство, будьте уважні. Кращий час для перших пологів - 4-5 місяців. Пологи у більш дорослої самки можуть бути небезпечні - кістки її тазу вже зрослися, що утруднить вихід щурів ят і змусить робити самці кесарів розтин. Перед другою вагітністю самиці потрібно відпочити не менше 2-4 тижнів. Самці готові до спаровування у віці 6 місяців.
4
Для спарювання пару двох щурів з'єднують приблизно на 10 днів. Вчіть, поза тічки самка може бути досить агресивна по відношенню до самця. Помітити початок тічки у самки можна по відкритому піхві яскраво-рожевого кольору і з поведінки - вона вигинає спину, піднімає хвіст, водить вухами і всіляко показує самцеві, що чекає спарювання. Парування в період тічки може повторитися кілька разів - це своєрідна підстраховка природи.
5
Вагітність триває 21-25 днів. У деяких самок живіт збільшується вже на другий тиждень вагітності. Ближче до пологів в животі можна навіть помітити рух щурів ят. Якщо самець проживає в одній клітці з самкою, ближче до пологів варто його відселити, оскільки самка може увійти в течку вже через 24 години після пологів.
6
Пам'ятайте, вагітна і годує самка може стати дуже агресивною. Більшість самок активно готуються до пологів: знаходять відповідне місце і починають створювати гніздо- «Пологовий». Однак деякі самки займаються організацією гнізда безпосередньо перед пологами. Забезпечите щурів у чистими ганчірочками, чистої туалетним папером - це відмінний будівельний матеріал.
7
Про початок пологів ви дізнаєтеся по кривавим виділенням з піхви щурів и. Зазвичай пологи тривають 1-2 години. Самка допомагає щурів ятам лапками, облизує їх і перекушує пуповину. Здоровий щурів енок обов'язково пищить і ворушиться, в іншому випадку щурів а-мати з'їдає новонародженого, будьте до цього готові. Відсутність ворушіння і писку каже самиці про те, що дитинча народився нездоровим або мертвим. Забезпечте самиці після пологів постійний доступ до води і посилене білкове харчування.
8
В одному щурів іншому посліді зазвичай 10-12 малюків. Якщо ви не плануєте залишати всіх щурів ят, заздалегідь подбайте про нових господарів. Врахуйте, зоомагазини використовують 50-90% щурів ят як корм для рептилій.
9
Щуренята ростуть дуже швидко. Вже у віці 4-5 тижнів їх можна віднімати від грудей, причому хлопчиків потрібно віднімати не чекаючи п'ятого тижня. Після того, як у щурів ят відкрилися глазки (приблизно через 2 тижні після народження), можна починати грати з ними, щоб вони з раннього дитинства звикали до постійної присутності людини поруч.
Зверніть увагу
Небажано розміщувати декілька вагітних самок в одній клітці і нову самку в одній клітці з годуючої - це призведе до їх жорстоким бійкам.
Корисна порада
Якщо вам не терпиться глянути на крихітних щурят, почекайте до того моменту, коли самка почне відходити від гнізда. Прибирання в клітці після пологів самки рекомендується робити на 8 день після народження щурят - краще не турбувати малюків зайвий раз.