Як виростити гідропоніки.

Гідропоніка - один з напрямків в агрономії. Незважаючи на свою давню історію, до вирощування рослин без субстрату багато хто до цих пір відносяться скептично. А дарма. Це не так складно, як здається, а результати, які можна отримати переконають будь-якого скептика. Спробуйте і ви, а ми розповімо, як це зробити.
Вам знадобиться
  • Для заняття гідропонікою знадобляться:
  • * гідрогоршок;
  • * керамзит;
  • * покажчик рівня рідини;
  • * добрива.
Інструкція
1
Суть гідропоніки полягає в тому, що рослині потрібні вода, харчування, повітря і тепло. Грунт тут не так важлива, і якщо забезпечити йому всі ці необхідні умови, то воно буде прекрасно рости, розвиватися і приносити плоди.
2
Гідрогоршок складається з 2 ємностей. У внутрішній горщик з отворами в стінках насипають керамзит діаметром до 16 мм. Завдяки своїй пористій структурі він забезпечує постачання коренів рослини киснем. В цей же горщик ставлять покажчик рівня рідини. За цього рівня можна контролювати вологість в горщику і доливати воду в зовнішній горщик, коли поплавок в покажчику на мінімальній позначці. Це дуже зручно. Можна поїхати на кілька днів, не боячись, що рослини пересохнуть.
3
Добрива для гідропоніки спеціальні, тому звичайні не годяться. Тому купувати необхідно рідкі або мінеральні добрива, призначені для гідропоніки. Знайти їх найпростіше в інтернет-магазинах. Розчиняти добрива потрібно відповідно до вказівок в інструкції. Найзручніші - іонообмінні добрива. Їх потрібно розбавляти водопровідною водою. Вони легко засвоюються рослинами, причому розчиняються у воді не відразу, а поступово. Однією порції рослині вистачить на 6 місяців.
4
Щоб пересадити рослину їх звичайної землі в гідрогоршок потрібно дотримуватися деяких правил. По-перше, ретельно зволожите горщик з рослиною, після чого витягніть його із землі і промийте коріння в теплій воді. Відразу перегляньте кореневу систему і видаліть всі гнилі і довге коріння. Тепер перемістіть його в горщик з керамзитом і живильним розчином. Живильний розчин потрібно міняти не рідше 1 разу на 2 роки, інакше там з'явиться надлишок мінералів. Правда, якщо ви удобрюєте рослина іонообмінним добривом, то це вам не загрожує.
5
Пересаджувати рослини потрібно в міру росту коренів. Краще відразу взяти великий горщик, щоб не тривожити рослина постійно. При пересадці, керамзит миють, а коріння підрізають. Спочатку вставте рослина в горщик, а потім обережно насипайте керамзит. Струшуйте горщик, щоб керамзит ліг щільно.
6
Не можна вирощувати методом гідропоніки рослини з м'ясистим бульбами і кореневищами, так як вони часто загнивають. Недовговічні рослини, у яких відмирають і наземна та підземна частини. Також не годяться декоративні рослини, у яких часто змінюються листя, щоб вони не потрапляли в розчин, доводиться часто очищати.
Зверніть увагу
Та й не всі мікроорганізми приносять користь рослинам. Набагато спокійніше вирощувати рослини на гідропоніці. Можливість використання замінників ґрунту пояснюється тим, що грунт поставляє рослинам лише 5% мінеральних речовин, інші 95% рослина сама синтезує з вуглекислого газу і води на світлі.
Корисна порада
В світі ж стає все більш популярним саме гідропонний метод вирощування різних культур. Гідропоніка в домашніх умовах - це хобі, яке доступне кожній людині, тому що витрати на обладнання для вирощування і купівлю насіння мінімальні, догляд за рослиною не складний, а задоволення, отримане від процесу і результату - завжди максимальне. Рослина, що вирощується гідропонним методом ...