Як врятувати цикламен.

Звичайно, найкраще не доводити цикламен до того стану, коли його доведеться терміново рятувати. Щоб уникнути недуг квітки його потрібно вирощувати при прохолодній температурі (близько 12-15 градусів, однак не вище 20 і не нижче 10 градусів) і пам'ятати, що цикламен любить світло, але не яскраві прямі промені сонця - в цьому випадку горщик треба буде притіняти. Однак трапитися може всяке, але є ефективні способи лікування квітки в самих різних випадках.
Вам знадобиться
  • - невеликі горщики;
  • - піднос з торфом або галькою;
  • - інсектициди.
Інструкція
1
Проблеми можуть бути пов'язані з водою. При поливі цикламен а зверху важливо дивитися, щоб вода не потрапляла на листя і бульби, тобто краще лити її ближче до краю ємності. Цикламен любить вологу, в тому числі - вологе повітря, тому корисно поставити горщик з рослиною на піднос з галькою або мокрим торфом. Якщо листя і квіти в'януть, швидше за все, має місце перезволоження грунту і потрапляння води на верхню частину бульб.
2
Цикламен погано переносить надлишок солей в грунті, тому мінеральні добрива вносяться тільки в горщики з юними рослинами і в мінімальній кількості. Не можна застосовувати землю з додаванням свіжого або погано перепрілого гною - це може призвести до гниття рослини. Регулярно удобрювати цикламен и варто лише в тому випадку, якщо вони занадто швидко відцвітають. При цьому горщики з рослинами необхідно переставити в більш прохолодне місце.
3
Якщо за наявності хворих листя є міцні і великі квіти, це може означати, що повітря в приміщенні - занадто теплий і сухий. Також подібне може спостерігатися при недостатньому поливі або надмірному сонячному світлі.
4
Деформовані і маленькі листя говорять про появу шкідників. Це можуть бути трипси, попелиці або цикламен ові кліщики. У будь-якому випадку слід почати щотижня обполіскувати листя інсектицидною милом (можна використовувати мило для тварин). Додатково можна обприскувати рослину будь-яким інсектицидною засобом. У будинку краще використовувати препарати без запаху - «Фитоверм» або «Агравертін».
Зверніть увагу
Не рекомендується розмножувати цикламен розподілом бульби - найчастіше бульба загниває і гине.
Корисна порада
Молоді цикламени не радять пересаджувати у великі горщики, оскільки коренева система не зможе освоїти весь простір, в результаті чого грунт закисне і рослина загине.