Як впоратися з нежиттю.

Нежить - це подразнення слизової в носі, яка містить велику кількість мікробів. Саме вони є причиною нежиті, який з'являється в моменти ослаблення імунітету людини. У цей час мікроби активно розмножуються, подразнюючи слизову. Починається захисна реакція організму - нежить, що виводить разом з рідиною і мікроби. Це, ймовірно, саме неприємне наслідок зниження імунітету.
Інструкція
1
При появі нежиті потрібно в першу чергу боротися з його причиною, тобто підвищувати імунітет. Приймайте вітаміни, їжте більше фруктів і овочів, харчуйтеся правильно. Нежить, як правило, виникає в холодну пору року, коли охолодження організму веде зниження захисних реакцій. Недооцінюючи погоду, люди погано одягаються і швидко застуджуються. Одягайтеся тепліше, захищайте свої ноги від промокання.
2
Вітаміни, правильне харчування і тепло самі по собі не вилікують нежить тоді, коли він вже з'явився. Для цього необхідно впливати на слизову носа. Перевіреним народним засобом лікування нежиті є вдихання парів лука. Наріжте звичайний ріпчаста цибуля і подихайте над ним або натріть часточкою лука під носом, якщо не боїтеся появи роздратування очей і шкіри. Часник теж ефективно лікує нежить, вбиваючи мікроби в носі. Кладіть в їжу цибулю і часник, вдихайте їх пари.
3
Масла ялиці і евкаліпту теж добре лікують нежить. Умочіть в масло ватяну паличку і змастіть ніс всередині. Закладеність носа відразу пройде, а пари масла почнуть надавати антіспетіческій ефект. Повторюйте цю процедуру два або три рази на день. Головне - щоб масла були натуральними.
4
Популярним методом лікування нежиті є інгаляції. Закип'ятіть воду в каструлі, нахиліться над нею і накрийте голову товстим рушником, забезпечивши герметичність. Дихайте десять хвилин, поки вода не охолоне. Можна робити інгаляції над відварами трав або картоплею. У воду також корисно додавати масло евкаліпта. Для інгаляцій іноді використовується йод (десять крапель на каструлю) або ялинові нирки, які кладуть у воду і кип'ятять як мінімум п'ять хвилин. Існують також спеціальні пристосування для інгаляцій з воронками.
5
Старим народним способом лікування нежиті є натирання, штучно зігріваючий шкіру. Натирають, як правило, горілкою, спиртом або настройками рослин. Після натирання обмотайте вовняним шарфом і сховайтеся ковдрою.
6
Баня також сприяє зникненню нежитю. Сходіть в баню, візьміть з собою в парилку розчин ефірного масла евкаліпта і розплескати. Ні в якому разі не ходіть в баню, якщо у вас є температура. Після лазні забезпечте собі хороший захист від холоду.
7
Нежить лікують і звичайними лікарськими засобами - сучасними краплями і спреями для носа. Якщо використовувати їх разом з народними засобами, можна швидко позбутися від нежиті. Можна також капати в ніс розчин йоду і солі з маслом евкаліпта. Боротися з закладенням носа допомагає старий засіб - бальзам «Зірочка», якій потрібно намазати під носом.
Корисна порада
Не заводьте нежить, інакше він може перейти в гайморит. Зверніться до лікаря, якщо ви довго не можете впоратися з нежиттю самостійно.