Як сфотографувати вікно.

Красиво і правильно знятий інтер'єр може стати в нагоді в портфоліо як початківцю, так і професійному фотографу. Головними секретами вдалого знімка в цьому жанрі є, по-перше, вміння поставити грамотно світло, по-друге, вибрати вдалу композицію і, по-третє, створити по-справжньому привабливу і затишну атмосферу в знімається приміщенні. Особливу складністю представляє вміння правильно сфотографувати вікна в приміщенні, тому фотографу доведеться «боротися» зі світлом, падаючим зовні.
Вам знадобиться
  • - фотоапарат;
  • - ширококутний об'єктив;
  • - штатив;
Інструкція
1
Використовуйте ширококутний об'єктив. Він буде корисний у тому випадку, якщо ви знімаєте всередині невеликого приміщення, і можливості кадрування обмежені. Широкоугольная оптика візуально розширює простір, так що ви спокійно зможете знімати навіть у самих вузьких приміщеннях. Такий тип оптики підійде для зйомки архітектурних об'єктів, інтер'єрів, у тому числі і вікон.
2
Використовуйте спалах. Краще всього, якщо це буде зовнішній спалах. Вона підсвітить інтер'єр всередині і об'єкти, що знаходяться на першому плані перед вікном (стіл, стільці, стіни, батареї, люди) не потраплять у темряву через падаючого зовні світла.
3
Шукайте потрібний ракурс. Передвигайтесь щодо об'єкту зйомки (в даному випадку вікна), поки не знайдете саме вдале положення. Світло з вікна повинен падати трохи збоку, щоб не засвічувати знімок повністю. Знайдіть саме вдале положення і тільки потім знімайте. Особливо ефектно виглядатиме знімок, на якому західні або світанковий світло сонця падає трохи збоку, заливаючи простір кімнати, але не засвічуючи його повністю.
4
Використовуйте штатив для зйомки. Цей інструмент звільнить вам руки, і ви спокійно зможете робити композиційні коригування або додавати до інтер'єру різні предмети, без необхідності постійно регулювати композицію та експозицію. Обіграйте ефект відображення різних предметів інтер'єру у віконному склі.
5
Слідкуйте за балансом білого. Не допускайте блакитних знімків. Цей дефект можна поправити в Photoshop, але краще відразу створювати якісний знімок, ніж потім переробляти його в програмі. Спробуйте знімати в різний час доби. Вам вдасться зняти ранкове сонце, синій вечір і т.д. Використовуйте відповідне освітлення в помещеніі.Для вечірнього інтер'єру використовуйте теплі відтінки світла в приміщенні, м'яке світло. Для денних - розсіяне холодне освітлення.
Зверніть увагу
Чи не знімайте вікна «в лоб», шукайте цікаві бічні ракурси. Це зробить знімок боле об'ємним і позбавить вас від неприємних пересветов.
Корисна порада
Якщо поруч з вікном стоїть стіл, поставте на нього вазу з квітами, коробку з печивом і самовар, підберіть скатертину яскравого відтінку. Урізноманітніть знімається інтер'єр цікавими деталями і фарбами.