Як зшити вкладиші для чобіт.

У тривалих походах або при роботі в суворих погодних умовах одним з важливих елементів обмундирування є тепле взуття. Щоб ноги не промокали і завжди залишалися в теплі, зазвичай використовують гумові чоботи . Однак вони забезпечують тільки перша умова, а ось для створення ногам тепла необхідні спеціальні вкладиші в чоботи , які продаються в багатьох магазинах, але їх можна зшити і самостійно.
Інструкція
1
Щоб пошити вкладиші в чоботи , використовуйте залишилися дрібні шматочки від старих пальто або хутряних шуб. Вони послужать відмінною основою для вкладиша. Використовуйте хутро як внутрішність вкладиша, а зверху покрийте його шматками щільної тканини або замші. Основою для вкладиша також можуть стати шматочки старих светрів або вовняних пуловерів, дрібні деталі дитячих м'яких іграшок або звичайні шматки штучного хутра. Виріжте шматок за формою чобота або складіть його з декількох маленьких шматочків.
2
Щоб нога відчувала себе більш зручно, нижню частину, тобто підошву, зробіть товщі. Для цього склейте кілька шарів повсті між собою, застосувавши для склеювання розтоплений капронову панчоху. Також для ущільнення підошви використовуйте будь-яку товсту тканину, з'єднавши між собою кілька її шматочків. Підбирайте міцні види тканин, щоб вам не довелося міняти їх занадто часто.
3
Якщо у вас є старі вкладиші в чоботи , можете оновити їх таким чином. Добре виперіть вкладиш і обшийте його товстої тканиною, а на підошву приклейте шматок, вирізаний з повсті або шкіри. Шкіра, до речі, є відмінним варіантом для підошви вкладиша, оскільки не пропускає вологу і досить довго служить завдяки своїй міцності і стійкості до протирання і різних навантажень.
4
Вкладиші активно використовуються також для гумових або дутих чобіт, які носяться на дачі або по будинку в холодні періоди року. Слідкуйте, щоб простір між вкладишем і безпосередньо чоботом було мінімальним. Якщо ж умова не виконуватиметься, то це призведе до утворення конденсату, з яким нога відчуватиме себе не зовсім комфортно. Щоб уникнути цього, використовуйте для заповнення простору вбираючі устілки або звичайні гігієнічні жіночі прокладки. Міняйте прокладки кожні 2-3 дні, і ви позбавитеся від проблеми з конденсатом.
Кожен любить отримувати подарунки в зимові свята і у багатьох, особливо у дітей, зустріч Нового року асоціюється з різдвяними чобітьми . Доставити радість своїм рідним в новорічну ніч і створити рукодільний шедевр можна своїми руками.
Вам знадобиться
  • Щільна тканина яскравого забарвлення, тасьма у вигляді прикраси або новорічна аплікація, ножиці, олівець, нитки, голка або швейна машинка.
Інструкція
1
Складіть тканину вдвічі і намалюйте на ній олівцем форму чобота. Врахуйте, що розмір викрійки чобітка повинен відповідати розміру подарунка, який потім повинен в нього поміститися. При вирізанні не забудьте про припуск на шви в 0,5-1 см.
2
Вирізану викрійку виверніть на обличчя і пришити тасьму або наклейте приготовлену аплікацію. Краще цю частину роботи виконувати з дитиною. Йому буде цікаво спостерігати за вашою роботою, і допомагати при викладанні новорічних деталей до чобітки.
3
Складіть дві деталі чобітка лицьовою стороною всередину, вирівняйте краї викрійки, відступивши від краю на припуск, навертає чобіток вручну, а потім прострочіть на швейній машинці.
4
Виверніть чобіток так, щоб шви опинилися всередині. Тепер з тасьми зробіть петлю, за допомогою якої чобіток можна буде до чого-небудь підвісити.
5
Покладіть в чобіток приготований подарунок або солодкі частування.
Зверніть увагу
Якщо у вас немає швейної машинки, то всі операції зі зшиванням деталей доведеться робити вручну. Це займе більше часу, ніж з машинкою і зажадає точності та акуратності.
Корисна порада
Щоб новорічний чобіток виглядав всередині більш акуратно, можна зшити з тонкої тканини таку ж викрійку. А після вставити один в інший швами один до одного.