Як виростити ялинку.

Дуже прикрашає присадибна ділянка красуня-ялинка. Круглий рік це елегантне деревце радує око зеленню хвої. Але спроба висадити куплений саджанець часто виявляється невдалою - зміна місця зростання і навіть невелике ушкодження кореневої системи, можуть привести дерево до загибелі. Краще виростити ялинку самому.
Інструкція
1
Для вирощування їли з насіння потрібно пізньої осені чи ранньої взимку знайти стиглу шишку. Під кроющими лусками її знаходяться крилаті насіння ялини, які в теплі легко витягуються з розкрилася шишки. Бажано, щоб дерево, з якого взята шишка, не було занадто старим, тоді схожість насіння буде краще. Насіння ялини зберігає схожість до 10 років. Ці насіння поміщають в неглибокі ямки і прикривають тонким шаром землі, а зверху компостом. Тобто вони отримають природні умови для проростання.
2
Коли навесні насіння зійде, то це будуть маленькі ялинові гілочки з м'якою хвоєю. Їх не потрібно пересаджувати на постійне місце хоча б два роки, щоб вони зміцніли. Добре зробити для них запобіжне загородження з обрізаної пластикової пляшки. В суху погоду ялиночки в «школке» (так садівники називають розплідники молодняка) треба поливати, адже їх коренева система ще слабо розвинена.
3
При посадці ялинки на постійне місце треба підготувати посадкову яму, зробивши її досить просторою. Туди внести суміш золи, гною та землі. Ялинку обережно викопати з частиною землі навколо коренів. Помістити саджанець в яму і засипати землею не вище шийки, рясно полити.
4
Подальший догляд за деревцем буде з кожним роком все простіше - ялина має довге коріння і сама здатна дістати вологу з глибоких шарів ґрунту. Зростає ялина повільно, але за п'ять років цілком реально виростити ялинку, яку ви зможете нарядити до Нового року прямо у себе у дворі.
Корисна порада
Ялина, як відомо, належить до хвойної породі дерев. Ця вічнозелена красуня може прожити до 300 років. Розмножувати її можна живцями або насінням. Частіше, садівники воліють другий спосіб, так як живці досить погано дають коріння. Живцювання зазвичай проводять у випадках, коли необхідно зберегти точні батьківські ознаки дерева.