Як захистити грунт.

Урожайність ґрунту на садовій ділянці, в городі чи в полі залежить безпосередньо від заходів щодо запобігання ерозії. Дослідження показують, що затримавши і правильно вживши 1 см талих вод можна збільшити врожайність 1 Га на 1 центнер зерна. Погодьтеся, немало, особливо якщо врахувати, що витрати на влаштування спеціальних споруд або посів спеціальних рослин не вимагає великих витрат.
Інструкція
1
При ухилі ділянки більше 1 градуса, все поля нарізають поперек схилу. Якщо ділянка знаходиться на схилі з ухилом не менше 3 градусів, то обов'язково потрібно вводити сівозміни, спрямовані на захист ґрунту. Сівозміни потрібно насичувати просапної культурою. Якщо схили досить круті, то в сівозміну вводять культури суцільного посіву.
2
При наявності вітрової ерозії, поля необхідно вирівнювати і розташовувати посадки поперек головних вітрів. При цьому ветроударние ділянки потрібно залужівает. Для цього найкраще підходять загородження-куліси з високостебельних рослин.
3
Для того, щоб тала вода утримувалася на ділянці, має сенс сіяти куліси з парних культур. Наприклад, кукурудза і гірчиця. Вони висіваються на початку липня по одному ряду кожні 10-15 см. Це забезпечить хорошу затримку снігу на поле і його рівномірний розподіл. Щоб уникнути промерзання грунту і для повільного танення снігу, сніг ущільнюють через кожні 5-10 см. Танення снігу легко регулювати і за допомогою прийому, званого полосним затемненням. Ці методи значно знижують швидкість ерозійних процесів і допомагають накопичити необхідну вологу.
4
Для захисту схилів крутизною не більше 2 градусів досить оранки зябу упоперек схилу. При крутизні до 5 градусів потрібне додаткове борознування, волкованіе або заглиблення грунту.
5
Універсальний засіб захисту від ерозії - це полосное чергування культур. Висока ефективність цього методу досягається при строгому дотриманні геометричности їх розміщення. Зовсім невелике відхилення може не тільки знизити ефективність, але і концентрувати стік, що ще більше збільшить ерозію грунтів.