Як зробити схему для в'язання. зробити малюнок для в'язання.

Уміння в'язати - творче і корисне заняття. В'язана річ завжди притягує погляд. В основі кожного виробу лежить схема, яка описує малюнок і саму роботу. Зараз можна знайти безліч готових зразків в'язання в книгах, журналах, в інтернеті. Але набагато цікавіше створити свою унікальну схему.
Вам знадобиться
  • лист в клітку або міліметровий папір, олівець, ластик, пряжа, інструменти для в'язання.
Інструкція
1
Візьміть за основу будь-який вподобаний малюнок або придумайте свій. Потім почніть малювати його на тетрадном листку в клітинку, а ще краще, якщо це буде міліметровий папір. Завдяки клітинам ви зможете більш точно перенести або збільшити зображення, в випадки необхідності. Одна клітинка буде позначати одну петлю. Пізніше за такою графічної схемою ви легко простежте за візерунком під час в'язання . Введіть умовні позначення петель (легенду схеми), тут же вказавши розшифровку всіх цих значків. Тоді вам не доведеться згадувати, що означає конкретний символ, і ви не заплутайтеся.
2
Далі намалюйте сітку потрібного вам розміру, пронумеруйте стовпці і рядки. Якщо хочете вказати виворітні ряди на схемі, то позначайте їх цифрами зліва від неї в разі в'язання прямими і зворотними рядами і праворуч від схеми для кругового в'язання . Потім позначте кордону раппорта, тобто повторювані в одному ряду петлі. Як правило, для цього використовують дужки або зірочки, які ставляться на початку і в кінці повторюваних елементів.
3
В тому випадку, коли у вашому візерунку кількість петель змінюється від ряду до ряду, тоді залишайте порожні клітинки на малюнку або зафарбовуйте в темний колір, а потім, при в'язанні будете їх пропускати. Але не забудьте вказати на це в умовних позначеннях. Такі осередки допоможуть вам вирівняти схему і зробити її більш наочною і інтуїтивної
Зверніть увагу
Визначте щільність в'язання, яка, у наслідку, допоможе вам розрахувати правильно розмір виробу. Для більш повної картини, зробіть словесний опис до схеми. Врахуйте, що в графічних схемах прийнято читати візерунок знизу вгору, лицьову сторону (непарні ряди) справа наліво, а виворітну (парні ряди) - навпаки, зліва направо.
Корисна порада
Так як висота петлі менше, ніж її ширина, то пропорції зазначені на папері не збігатимуться з пропорціями роботи. Тому зв'яжіть зразок за своїм малюнком і внесіть потрібні корективи.