Як знизити жорсткість в акваріумі.

У міському водопроводі показник жорсткості води досить високий, тому часто аквариумисту потрібно його знизити. Мешканці акваріума добре себе почувають у воді з рівнем жорсткості від 3 до 15 градусів. Деякі види равликів не можуть жити в м'якій воді, так як їх раковини починають руйнуватися. Живородящі рибки повинні міститися у воді з жорсткістю близько 10 градусів. Для неонових рибок показник жорсткості води не повинен перевищувати 6 градусів. Сагиттарія і водяна папороть добре проростають у воді з жорсткістю 10-14 градусів, а увіранда гине навіть при 5 градусах.
Інструкція
1
Не забувайте враховувати, що рівень жорсткості води міняється залежно від сезону. Багатьом відомо, що кип'ятіння добре зменшує цей рівень, але ставиться це тільки до тимчасової складової жорсткості. В стійкі пори року - до кінця літа і до кінця зими - вона зростає, а дощі і паводки призводять до пом'якшення води. Тому у весняний час готуються до нересту риби і починають рости рослини.
2
Відмінно пом'якшують воду такі рослини, як елодея, водорість хара, роголістнік. Їх листя і стебла звичайно покриті скоринкою, яка є осадом солей кальцію. Рослини вночі не поглинають вуглекислий газ, а в процесі дихання живих істот у водоймі він накопичується в акваріумі, в результаті жорсткість води підвищується. Якщо виникнуть різкі коливання рівня жорсткості вночі і вдень через наявність великої кількості цих рослин, це можна погубити всього за одну ніч всіх тварин: вони просто задихнуться. Саме тому «цвітіння» води - дуже неприємне і небезпечне явище в акваріумі. Пам'ятайте, що це може початися в яскраво освітлених акваріумах з гниючими залишками корму. Додавання дистильованої води допоможе зменшити постійну складову жорсткості води.
3
Крім звичайного кип'ятіння можна існує ще один метод отримання води з жорсткістю , рівень якої близький до нуля. Для цього необхідно перед носиком киплячого чайника закріпити скляну пластинку. На її нижньому краї встановіть ємність для збору сконденсованих парів. Отримана в ємності таким чином вода буде мати жорсткість, близьку до нульового значення.
4
Жорсткість води можна знизити простим виморожуванням. У порожню поліетиленову пляшку налийте 3/4 води, закрийте і покладіть в морозильник. Коли замерзне близько половина води, дістаньте ємність з холодильника. Після цього акуратно розріжте пляшку і витягніть замерзлу частину води. Цей шматочок льоду, станувши, стане водою з дуже низьким показником рівня жорсткості.