Як зробити сполучені посудини. Як зробити ручку з трубочок крапельниці.

сполучених посудин називаються такі ємності, які з'єднані між собою. Рідина в їх різних частинах вирівнюється на одному висотному стовпі. Яскравими прикладами таких судин є чайник і лійка. Але це прилади, які зроблені на заводах, то є вже готові сполучені судини . Дуже легко зробити подібні ємності самому.
Вам знадобиться
  • Капельниця медична, ножиці, ручки кулькові, трубочки від фломастерів, скотч або ізолента, пластилін, пластикова пляшка.
Інструкція
1
Розберіть дві кулькові ручки, бажано зроблені з прозорого пластика, щоб можна було спостерігати за налитої в сполучені судини рідиною. Візьміть трубочку з-під медичної крапельниці, відріжте від неї шматок завдовжки в десять-п'ятнадцять сантиметрів. Скріпіть кінці трубочки і розібраних ручок. Обмотайте ізоляційною стрічкою (або скотчем) місця з'єднання, щоб рідина не протікала. Розташуйте стрижні ручок вертикально. Налийте води в отриманий сполучені посудини. Зауважте, навіть якщо стрижні ручок не паралельні, рівень води в них однаковий. Це і є основна властивість сполучених посудин.
2
Візьміть пластикову пляшку, закриту кришкою. Розріжте її навпіл, довільно вибравши висоту майбутніх ємностей. Встановіть обидва одержані склянки на стіл. З'єднайте їх будь трубочкою (розібраним фломастером, ручкою, крапельницею і т.п.). Місце з'єднання має бути якомога нижче, щоб досвід можна було проводити з мінімальною кількістю рідини. Переконайтеся, що в місцях встановлення трубочки рідина не проливається. Заліпите їх пластиліном. Наливайте води в один із стаканів. Зверніть увагу, що рідина наповнить обидва судини на одному рівні.
3
Найпростіший спосіб отримати сполучені посудини - це зігнути м'яку трубочку в форму латинської літери «U». І все готово. Судини - це вертикально розташовані частини трубочки, а їх з'єднання - її нижня частина. Можна кілька міняти кут розташування вертикальної частини ємності, спостерігаючи при цьому за рідиною, налитої в посудину. Вона буде врівноважуватися в обох частинах трубочки.
Зверніть увагу
Дотримуйтесь техніку безпеки при роботі з ножицями, вибирайте безпечну для здоров'я рідина (вода, молоко, рослинне масло).
Корисна порада
Місця з'єднання сполучених посудин повинні бути максимально підібрані за діаметром, щоб рідина не витікала із зібраного прібора.Чтоби досвід був захоплюючим, окрасьте воду в будь-який колір звичайними акварельними фарбами.